Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Píša: Ne Jaroslavl, ale Čerepovec

8 2003
Pardubice - Místo do Jaroslavle zamíří o pár desítek kilometrů na sever, nebude hrát za ruského mistra, nýbrž za jeho finálového soupeře. Hokejový obránce Aleš Píša odchází nakonec do Čerepovce, přestože už byl domluvený s Jaroslavlí. "Manažer na poslední chvíli neposdepsal smlouvu," uvedl tvrdý obránce.

Seděl na tribuně pardubické areny a sledoval zápas Česka se Švédskem. V polovině třetí třetiny mu zazvonil telefon.

"Volal mi agent, že prý je změna, není to Jaroslavl, ale Čerepovec. Za hodinu jsem podespal smlouvu," líčí Aleš Píša.

Hokejový obránce dal přednost Rusku před NHL, kde se nedohodl na smlouvě s New York Rangers. Po dvou letech v zámořím se tedy vrací do Evropy. Ještě v sobotu ale vše vypadalo na Jaroslavl, která na poslední chvíli couvla.

Její vedení totiž uzavřelo smlouvu se slovenským obráncem Ľubomírem Sekerášem, který dosud působil v Minnesotě. "Určitě jsem ale měl před ním přednost," tvrdí Píša. "Něco se ale stalo ve vedení. Důvod dozvím v průběhu sezony."

Sekerášovi nabídl ruský klub údajně srovnatelné podmínky, jaké vyplývaly z jeho posledního kontraktu v NHL, navíc má ve smlouvě klauzuli, že v případě zámořské nabídky může kdykoliv odejít do NHL.

Píša podepsal s Čerepovcem smlouvu na rok, do Ruska odlétá uprostřed týdne. "Jsem rád, že Čerepovec přistoupil na podmínky, které mi nabízel předtím. Bylo to za minutu dvanáct. Možná budu mít o trošku víc peněz než v Jaroslavli," tvrdí Píša. Už o víkendu přiznal, že si měl v týmu ruského mistra přijít na víc peněz než v NHL. Tam mu poslední smlouva zaručovala roční výdělek okolo půl milionu dolarů.

Píša ale chtěl odejít právě do Jaroslavle kvůli přítomnosti dalších českých hráčů: útočníků Davida Moravce a Jana Peterka. "Byl to pro mě velký šok. Do Jaroslavle jsem se těšil, prý je tam dobré zázemí a město je slušné. Čerepovec je pravým opakem. Žádní Češi a otřesné město. Vláďa Vůjtek, který tam hrál, mi říkal, ať se připravím na nejhorší."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze