Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Píša přiletěl povzbudit bývalé spoluhráče

17 2003
Pardubice - Postával za mantinelem a v koutku duše možná trochu záviděl. Zatímco jemu už sezona skončila, jeho bývalé spoluhráče čeká rozhodující zápas o titul. Aleš Píša ho však bude sledovat jen z hlediště. "Ve čtvrtek mě možná budou trochu svrbět ruce," přiznal. "Jsem však moc rád, že rozhodující utkání uvidím na vlastní oči. Proto jsem také spěchal domů," dodal šestadvacetiletý obránce, který má za sebou druhý rok v NHL.

V premiérové sezoně v Edmontonu jen nasál atmosféru zámořské soutěže, odehrál pouze dva zápasy. Ani v té letošní se nevyhnul odchodu na farmu. Pardubicemi se najednou začala šířit zvěst, že by se mohl vrátit zpět.

"Manažer Kusý mi skutečně volal. Odpověděl jsme mu ale, že do měsíce budu zase v Edmontonu," řekl Píša. Nemýlil se. Stal se z něj jeden z pilířů zadních řad olejářů. "Dařilo se nám, byl jsem spokojený," podotkl.

Jakmile však zakulatil svou dvouletou bilanci v dresu Edmontonu na padesátku zápasů, dočkal se překvapení. Společně s Ansonem Carterem byl vyměněn za Radka Dvořáka z New York Rangers.

"Vůbec jsem neměl tušení, že se něco takového chystá. Byl jsem trošku v šoku," přiznal Píša. V novém působišti mu však pšenka zatím příliš nekvetla. Odehrál za Rangers pouze tři zápasy.

"Manažer Sather však stále věřil v postup do play-off, tak asi nechtěl do sestavy příliš sahat," našel vysvětlení. "Byl jsem trošku zklamaný. Navíc velké město, jako je New York, není moc pro mě."

Nejbohatší zámořský klub do bojů o Stanley Cup na rozdíl od Edmontonu nakonec opět nepronikl. "V mužstvu je zbytečně moc hvězd a žádní bojovníci," všiml si Píša. Proto zahájil dovolenou dříve, než by si přál.

"Ozval se mi sice Marian Jelínek, že by o mě měli zájem v reprezentaci," prozradil Píša. "Když bych šel hrát za nároďák, chtěl bych něco ukázat. Na to jsem se ale necítil, přes měsíc jsem nehrál. Proto jsem odmítl."

Dá raději přednost přípravě na novou sezonu. Nejprve bude trénovat individuálně a na led půjde s Pardubicemi. Touží výrazněji proniknout do sestavy Rangers. "Manažer Sather si mě při trejdu vyžádal, tak doufám, že dostanu nějakou šanci," pronesl Píša.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze