Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pittsburgh Strakovi vylepšil smlouvu

6 2001
Pittsburgh - Vylepšený kontrakt s Pittsburghem, který mu přinese za čtyři roky 16,8 milionu dolarů (639 mil. korun), podepsal hokejový útočník Martin Straka. V prvním roce si vydělá olympijský vítěz z Nagana 3,75 milionu dolarů, v následujícím čtyři miliony a v dalších dvou letech se kontrakt navýší vždy o 350 tisíc dolarů. "Martin nebyl spokojený s výsledkem arbitráže, takže Rich Winter začal okamžitě po jejím skončení jednat s generálním manažerem Pittsburghu Craigem Patrickem o nové smlouvě," řekl Winterův český spolupracovník Jaromír Henyš.

V arbitráži získal Straka, jenž měl v uplynulé sezoně příjem 2,2 milionu dolarů, dvouletý kontrakt na 7,2 milionu dolarů. V první sezóně si měl vydělat 3,5 milionu a v následující se měla jeho mzda zvýšit o 200 tisíc. "Nebyl spokojený také s jednáním při arbitráži, jak zástupci Pittsburghu jeho přínos pro mužstvo pomlouvali," dodal Henyš.

Straka skončil v základní části uplynulého ročníku NHL šestý v kanadském bodování s 95 body za 27 gólů a 68 asistencí. Na levém křídle druhého útoku Tučňáků hrál s Robertem Langem v centru a Rusem Alexejem Kovaljovem. V play off přidal v 18 zápasech třináct bodů za pět branek a osm asistencí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze