Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pivko a Erat letí na kemp do Nashvillu

3 2001
Zlín - Hokejisté Libor Pivko a Martin Erat, útočný tandem, o který je zájem v extraligovém Zlíně, odcestují v úterý na předkemp týmu NHL Nashville Predators. Oba juniorští mistři světa setrvají ve Spojených státech zatím do soboty 14. července. "Pak se uvidí, necháme se překvapit," shodli se hráči, kterým Zlín předložil zajímavé profesionální smlouvy. Narozdíl od třebíčského Martina Erata, který strávil v zámoří už minulé dvě sezony, cestuje havířovský Libor Pivko do neznámého prostředí.

"Docela se těším na první zkušenost. Pro úspěch jsem  připraven udělat maximum. Podle všeho se ale domů vrátím s tím, že samotná účast na  předkempu je příliš málo na to, aby se mnou klub uzavřel profesionální smlouvu," myslí si  Pivko.

Zlínský trenér Venera zařadil žádaného Pivka, o kterého usiloval také Litvínov a  Karlovy Vary, do letní přípravy před třemi týdny. Erat se k mužstvu zatím nepřipojil. Po  náročné sezoně, která pro něj skončila až na konci května, si užíval volna.

Vedení HC  Continental však udržuje s hráčem stálý kontakt. "Erat možná bude hrát extraligu za Zlín,  vyloučit to nelze," tvrdí Horst Valášek, sportovní manažer Zlína. V případě Pivka je situace  už dnes jasná.

"Hráč buď zůstane v Nashvillu, anebo bude hrát ve Zlíně. S Havířovem jsme na  všem dohodnuti," prohlásil Valášek. Pivko si ve Zlíně už zvykl. Příprava s mužstvem byla podle jeho gusta.

"Na rozdíl od Havířova, kde se v rámci suché přípravy jezdí hodně na kole  a běhá, využívají ve Zlíně herní model. Fotbal, basket, házená nebo squash, to je nenásilné  nabývání kondice, to se mi líbí. Také samotné město je v pohodě," lebedil si.

O Pivka s  Eratem bude v příštích dnech postaráno. Predators hradí vyhlédnutým hokejistům hotelové  ubytování i stravu. Na zimní stadion to budou mít jen několik minut. "Už zítra ráno nás čeká  dopolední trénink na ledě. Prý nám dají do těla pokaždé půldruhé hodiny. Pak přijde na řadu  posilovna a testy nebo jízda na kolech," popsal program následujících dní Pivko.

Výsledky  výkonnostních testů by se měli oba hokejisté dozvědět hned po návratu domů. Ve Zlíně čekají  na nástup do kempů také obránce Tomáš Žižka (Los Angeles Kings) a Radovan Somík  (Philadelphia Flyers). "Největší pravděpodobnost odchodu však stále hrozí u Petra Čajánka,  kterému připravuje smlouvu St. Louis.

U ostatních předpokládám, že zůstanou ve Zlíně. Třeba  Žižka, ten má na reprezentační dres, a pokud jej získá, půjde se mu do NHL v budoucnu snáz.  Ovšem všechno může být zanedlouho jinak, jde pouze o můj subjektivní názor," řekl manažer  Valášek.

Už zítra ráno nás čeká dopolední trénink na ledě. Prý nám dají do těla pokaždé půldruhé hodiny. Pak přijde na řadu posilovna a testy nebo jízda na kolech.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze