Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plachý: Odchod Votruby do Ústí, to byl vrchol naší vzájemné lásky

Jan Plachý - Jan Plachý - předseda představenstva mladoboleslavského hokejového klubu. | foto: Josef VostárekMF DNES

10 2008
Mladá Boleslav - Když se před čtyřmi roky postavil Jan Plachý do čela mladoboleslavského hokeje, vyhlásil za cíl postup do extraligy. Teď stojí klub před posledním krokem, jehož zdolání by bylo krásným dárkem k letošnímu stoletému výročí jeho založení.

Pokud si v baráži poradí s Ústím nad Labem, postoupí do nejvyšší soutěže poprvé v historii.

"Nic nás netlačí. Do extraligy chceme. Ale když se nám to nepodaří, nikdo hráčům hlavy neutrhne," řekl úspěšný podnikatel Plachý v rozhovoru pro klubový web.

Stojí proti vám Ústí. Čili neoblíbený soupeř, kam navíc v průběhu sezony od vás přešel kouč Votruba.
To byla taková třešinka na dort naší vzájemné lásky. Jak to ale bývá, život většinou přináší to, co si nejméně přejete. Takže se proti Ústí postavíme znovu, stejně jako loni i předloni.

V obou případech jste byli neúspěšní...
Přiznám se, že bych raději hrál s kýmkoliv jiným z extraligy než s Ústím. Ne proto, že s ním máme negativní bilanci. Ale ta rivalita a nevraživost je tak veliká, že to místy nemá se sportem co dělat.

Dokáže se tým za těchto okolností vůbec soustředit na hokej?
Ale my si budeme všímat právě jen hokeje a uděláme vše pro prolomení té nepříjemné statistiky. Vypustíme tam prostě duši.

Jaké by podle vás měly barážové zápasy být? Co se dá od soubojů s Ústím očekávat?
Nepovažuji se za specialistu na hokej, takže nevím. Nikdy jsme baráž nehráli, nikdy jsme nebyli tak daleko. Těžko předvídat. Vím jen, že na ledě uděláme pro vítězství všechno.

V baráži vám budou chybět brankář Chábera a útočník Šindel. V play-off hráli oba skvěle, takže asi velké oslabení, že?
Všichni jsme věděli, že nestihnou odehrát potřebný počet zápasů. Je to obrovská škoda, ale na druhou stranu buďme vděčni za to, že nám pomohli do baráže. Třeba Šindel mohl být dávno na dovolené, ale on po vyřazení Plzně zabalil věci a jel pomáhat k nám do Boleslavi.

Ve finále první ligy jste Chomutov přejeli 4:0 na zápasy. Ale předtím v semifinále s Brnem to bylo obrovské drama. To mohla být dobrá průprava na boje o postup.
Brno hrozně moc překvapilo. Hrálo dobře. Přitom Kometa celou sezonu připomínala nás před rokem. Mnoho trejdů, výměna trenéra, nepřesvědčivé výsledky. Ale nakonec klobouk dolů.

Pokud do extraligy nepostoupíte, bude to velké zklamání?
My si to vážně jdeme užít. Už vítězství v první lize je největším úspěchem naší historie. Dalšímu úspěchu bych se ale určitě nebránil.

. Chábera nesmí v baráži chytat

Mladá Boleslav (mvc) - V baráži o hokejovou extraligu mohou hrát brankáři klíčovou roli. I proto je otázka prvního gólmana v Mladé Boleslavi zatraceně složitá. V play-off se točili Šindelář, Chábera a Růžička.

Jan Chábera

"Nechtěli jsme totiž nechat celé play-off na jednom brankáři, a tak jsme se podle aktuálního rozhodnutí snažili tlak rozložit na více gólmanů," vysvětluje Jaromír Šindel, sám bývalý skvělý brankář a nyní manažer Boleslavi.


A kdo nastoupí nyní? O tom se Šindel příliš bavit nechce. "Rozhodneme se až odpoledne, sedneme si s trenéry a vybereme brankáře. Zatím nic neprozradím." Jedna věc je však jistá už nyní. Nevyberou Cháberu.


"Legislativa pro baráž je jiná než pro první ligu," vysvětluje Šindel. "Takže nás může podpořit pouze jako fanoušek," dodává s trpkým úsměvem.

Chábera, který chytal extraligu za Budějovice, nemá na svém kontě potřebných patnáct startů za Boleslav, aby mohl v baráži startovat. To samé se týká i útočníka Jakuba Šindela.


Veškerá tíha tak bude ležet na dvojici Šindelář - Růžička. Šindel si je ale jistý, že oba brankáři situaci zvládnou. "Na post jedničky i na těžké zápasy jsou Šindelář s Růžičkou připraveni skvěle," tvrdí.


Do středočeské branky se postaví jeden z nich. A kdo bude stát proti nim? "Myslím si, že to bude Petr Přikryl, který je velmi dobrý brankář," tuší Šindel. "Ale máme informace o všech třech ústeckých brankářích, všichni mají svou kvalitu."Najdete na iDNES.czmobilní verze