Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plánoval Danton nájemnou vraždu?

17 2004
St. Louis - Závažnému obvinění čelí hokejový útočník St. Louis Blues Mike Danton. Agenti FBI jej zatkli ve čtvrtek na letišti v San Jose poté, co Blues po čtvrté prohře s místními Sharks vypadli z play-off. Žalobu tvrdí, že si třiadvacetiletý Danton s pomocí o čtyři roky mladší Katie Wolfmeyerové chtěl najmout vraha, který by zabil jeho známého.

Hokejista údajně řekl ženě, že po něm jde najatý vrah z Kanady a zeptal se jí, zda nezná někoho, kdo by ho za deset tisíc dolarů zabil. Wolfmeyerová zavolala muži, jenž nyní proti dvojici svědčí, a ten se s Dantonem spojil.

Hokejista prý vymyslel plán, jak se svého údajného vraha zbavit. Muž ho měl zabít v Dantonově apartmá tak, aby to vypadalo, že se dovnitř vloupali dva lupiči, jeden byl při tom zabit a druhý uprchl s třemi tisíci dolarů z Dantonova sejfu.

Ve skutečnosti se prý Dantona, jenž dříve vystupoval pod jménem Mike Jefferson, nikdo zavraždit nesnažil. Centr St. Louis se chtěl údajně zbavit přítele, s nímž se v úterý pohádal kvůli svému nevázanému sexuálnímu životu a závislosti na alkoholu.

Podle obžaloby se Danton obával, že muž vše prozradí vedení klubu a zničí tak jeho hokejovou kariéru.
V pátek muž na žádost FBI Dantonovi do vězení zatelefonoval a ptal se, proč ho chtěl zabít. Hokejista se podle nahrávky hovoru zhroutil a s pláčem vysvětloval, že si chtěl najmout vraha, protože měl pocit, že ho jeho známý chce opustit.

Podle FBI neexistuje žádný důkaz, že by někdo usiloval o Dantonův život. "Nemůžeme to potvrdit, abych byl přesný," řekl zvláštní agent FBI Marshall Stone.

Mluvčí St. Louis Frank Buonomo se k případu odmítl vyjádřit. "Věc je v rukou vyšetřovatelů a justiční moci," uvedl pouze v oficiálním prohlášení.

Danton letos odehrál 68 zápasů a zaznamenal v nich sedm gólů a pět asistencí.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze