Plavucha: Musím co nejdříve dohnat výpadek

26 2001
T ř i n e c - Slovenský útočník Vlastimil Plavucha se neustále dral před hostující bránu. Bojoval a nahrávkou na vedoucí gól přispěl k páteční extraligové výhře hokejistů Třince nad Znojmem 3:2 v prodloužení. Do mistrovského zápasu naskočil po více než dvou měsících, neboť trenér švýcarského Langnau, odkud do Třince přišel na hostování, dával přednost jiným cizincům. "Herní výpadek byl na mně znát, musím ho co nejdříve dohnat," řekl útočník.

Nehlídali vás protihráči příliš úzkostlivě? Z pěti vyloučených hostů byli tři po zákrocích na vás?
To bych ani neřekl. Znojmo hrálo dobře v obraně, pozorně a tím nám hru hodně znepříjemňovalo. Nemohli jsme dát gól. Škoda, protože do play off budeme každý bod potřebovat.

Jak tedy vidíte šanci Třince dostat se nahoru?
Pokud budeme hrát tak jako dnes, kdy byla vidět vůle po vítězství, tak bychom neměli mít problémy dohnat týmy, které jsou před námi.

Co říkáte tomu, že Slováci, ať už v dresu Znojma či Třince, dali čtyři z pěti gólů?
Jsem rád, že se Slováci v české lize prosazují, že jsou vidět. Chtěl bych zdejší slovenskou enklávu podpořit a pomoci Třinci do play off.

Napovědělo vám jedno utkání, jaká je kvalita extraligy?
Zápas mi nemusel nic napovídat, česká liga je po NHL zřejmě nejlepší na světě. Všichni hokejisté v této soutěži mají špičkovou úroveň.

Nastoupil jste v útoku s Daněm a Němčickým. Bylo těžké zvyknout si na nové spoluhráče?
S Jožo Daněm jsem odehrál několik zápasů v reprezentaci, takže by to neměl být problém. Přišel jsem však do úplně jiného způsobu hry než na jaký jsem byl zvyklý ze Švýcarska.

V čem  je rozdíl?
Ve Švýcarsku se hlavně brání. Všechna mužstva hrají jen ve střední třetině a ve vlastní obranné, v útočné velmi málo. Třinec je pravý opak, snaží se doma tlačit, což mi víc vyhovuje než bránit.

Jak se vyrovnáváte s tím, že si vás Langnau může kdykoliv stáhnout zpátky?
S tím nic nenadělám. Mám tam smlouvu do konce sezony, je to můj zaměstnavatel a jemu se musím podřídit.