Play-off dál bez obránce Sýkory?

22 2003
Pardubice - Dvojnásobnou ztrátu utrpěli ve druhém semifinálovém utkání pardubičtí hokejisté. Přišli nejen o vedení v sérii, navíc ztratili obránce Michala Sýkoru, nejproduktivnějšího hráče play-off. Pro mohutného beka, který vstřelil vyrovnávací gól na 1:1, skončil zápas v 25. minutě. V útočném pásmu smolně přepadl na led přes ležícího protihráče. Několik minut byl ošetřován na střídačce, poté odkulhal do kabiny.

"Má poraněné kolenní vazy," sdělil kouč Miloš Říha. Závažnost Sýkorova zranění však nedokázal po utkání odhadnout. "Uvidíme zítra, momentálně je Michal na vyšetření v nemocnici," uvedl Říha.

První zprávy hovořily o tom, že Sýkora bude chybět do konce play-off. "Kdyby se to potvrdilo, bylo by to pro nás citelné oslabení," prohlásil útočník Lubomír Pištek.

Sýkorovo zranění vyplynulo z nešťastné srážky a nebylo důsledkem žádného faulu. Těch se však na ledě objevilo více než dost, utkání se změnilo v tvrdou a nesmlouvavou řežbu. Po Jančaříkově faulu kolenem dlouho ležel bezvládně na ledě pardubický Lubina, domácí Divíšek inkasoval tvrdou sekeru od Žabky, ošetřován musel být přímo na kluzišti i třinecký Zadina.

"Třinec zvolil taktiku likvidačních faulů," postěžoval si Pištek. "Nikoho jsme nechtěli likvidovat. I my jsme dohrávali kvůli zraněním pouze na dvě obranné dvojice," kontroval třinecký trenér Pavel Marek.