Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plekanec dostal od Jágra hokejkou a smál se: Jarda měl trochu nervíčky

Tomáš Plekanec a gólma Peter Budaj z Montrealu dokázali odstavit Adama Henriquea z New Jersey. | foto: AP

5 2013
Newark (Od našeho zpravodaje) - Že se blíží olympiáda, připomněla montrealskému centrovi Tomáši Plekancovi v New Jersey návštěva reprezentačního trenéra Aloise Hadamaczika. A taky střety s Jaromírem Jágrem, s nímž by v Soči mohl hrát v jednom útoku. I Plekancova všetečnost pomohla Canadiens k vítězství nad Devils 4:3 po nájezdech.

Osm vteřin před koncem druhé třetiny se Jágr objevil ve své největší šanci. Švihem pálil z výhodné pozice mezi kruhy, jenže slovenský brankář Budaj sebou trhnul jako uštknutý. Puk ztlumil kdesi mezi paží a tělem. A nepustil ho.

Jágr v okamžitém návalu nespokojenosti vrazil do Plekance, který mu stál v cestě. A praštil ho holí do žeber. "Jo, Jarda měl trochu nervíčky," říkal Plekanec s úsměvem. "To se mi líbilo. Já mu totiž tu hokejku trochu podržel."

Trenér Therrien ho posílá spíš do defenzivních situací. Obvykle jej nasazuje proti největším hvězdám soupeře. Nedávno takhle Plekanec zkrotil i pittsburského kapitána Crosbyho.

Rozhovor s Plekancem o Montrealu, Jágrovi, olympiádě i vzpomínkách na tátu, který mu nedávno zemřel. Čtěte v pátek, 6. 12.

MF DNES v počítači
MF DNES pro iPad a iPhone

Tento týden se "Pleky" ve dvou zápasech utkal s Jágrem, svým bývalým parťákem z Kladna i národního mužstva. Montreal dvakrát vyhrál (3:2, 4:3) a ti dva měli na ledě spoustu schůzek.

Jágr v pondělí odpracoval přes 22 minut a ve středu dokonce přes 23. "Je neskutečné, co zvládne," prohlásil Plekanec. "A já jsem rád, že jsme přispěli k vítězství. Že Jardův útok nedal góla."

Jágr znovu promluvil jen se zámořskými reportéry. Říká, že rozhovory v češtině teď neposkytuje. Ve třetí třetině se hodně rozčiloval, když ho vyloučili za držení Plekance. Na trestnou lavici odjížděl s tuze kyselým výrazem. Byl to faul, Tomáši?

"Jednoznačně!" pravil Plekanec a rozesmál se. "Vždyť mě objímal, jako když jsme na Kladně dali gól. Asi si myslel, že ještě hrajeme za Rytíře."

Poctivý montrealský forvard potvrdil svou všestrannost. Byl užitečný v různých situacích. V oslabení i v početní výhodě. Připsal si asistenci. Třikrát nebezpečně vystřelil. Vyhrál 8 z 15 vhazování. Po zákroku na něj měli Canadiens ještě jednu přesilovku. Těžko si představit, že by v Soči chyběl.

Se všemi přítomnými krajany (též Eliáš a Židlický) ve středu v Newarku promluvil reprezentační kouč Hadamczik, který trochu upravil program své inspekční cesty před olympiádou. "Byli jsme na večeři. Jen se ptal, jak se mi daří," řekl Plekanec. "Každopádně se na nároďák strašně těším. Jako vždycky."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze