Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pletka v NHL pořád čeká na šanci

29 2001
Třinec - Než jít opět na farmu, to by raději zůstal v Třinci. Hokejový útočník Václav Pletka zatím neví, kde bude hrát příští sezonu. Možnosti má tři. Buď se prosadí do prvního mužstva Philadelphie Flyers, nebo skončí opět na farmě, anebo se vrátí do Třince, který má o něj zájem a s nímž se připravuje na příští sezonu. "Potřebuji nabrat sílu do nohou, abych obstál v osobních soubojích, musím nabrat hlavně fyzičku," ví Václav Pletka, nač se v letní přípravě nejvíce zaměřit. Na farmě v minulé sezoně odehrál 46 zápasů, v nichž nastřílel 15 gólů a nasbíral 16 asistencí.

Jaká byla vaše minulá sezona?
Celý rok jsem byl na farmě. Před tím jsem za Philadelphii odehrál jen pět přípravných zápasů. Doufal jsem, že dostanu šanci alespoň ve dvou nebo třech zápasech NHL, ale bohužel se tak nestalo.

Čím si to vysvětlujete?
Svou roli zřejmě sehrálo i to, že jsem neuměl pořádně anglicky. Pořád mi však říkali, že čekají, až se někdo v prvním týmu zraní, že mě pak vyzkoušejí. Říkal mi to i agent. Jenže útočníci se zranili a stejně jsem nenastoupil. Přitom si myslím, že se mi docela dařilo, akorát jsem nedostal šanci.

Jaký je hokej na farmě?
Je rychlejší než v naší extralize, kluci tam makají nahoru dolů a beci všechny akce důsledně dohrávají. Člověk už nemá dávno puk a protihráč do něj přesto ostře najede. To zavání zraněním. V zápasech bývá hodně zranění zaviněno hlavně nepozorností. Člověk si v takové soutěži na sebe musí dávat daleko větší pozor než je zvyklý z naší nejvyšší domácí ligy.

Myslíte si, že odehrajete příští sezonu v Třinci?
Slyšel jsem, že se rozhodne po draftu, že bude záležet na tom, koho si vyberou. Draft už byl, ale zatím žádné zprávy nemám. V klubu mi ale říkali, že nechtějí slyšet o tom, že bych se vrátil do Třince, uvidím.

A co vy. Půjdete zpátky?
Třinecký manažer Petr Husička řekl, že by se dalo s vedením Philadelphie dohodnout. Že třeba odletím v srpnu na kemp, a kdybych se neprosadil do prvního mužstva, tak budou jednat, abych hrál jako na farmě v Třinci, odkud by mě klub mohl kdykoliv povolat zpátky.

Šance prorazit v NHL se tedy nevzdáváte?
Jsem odhodlaný se o místo v NHL poprat. Jen bych potřeboval dostat šanci. NHL bych chtěl hrát, ale jít zase na farmu, nevím, na tu bych už nechtěl. Kdyby se měl opakovat minulý rok, to bych se raději vrátil zpátky do Třince.

Na čem záleží, zda se v NHL prosadíte?
Na mnoha okolnostech. Záleží na štěstí, ale i na tom, jestli vás má rád trenér a dá vám šanci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze