PLZEŇ - LIBEREC

Utkání 7. kola extraligy komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - LIBEREC 2:2 (1:1, 1:1, 0:0) konec
65:00
Zápas skončil, remíza je zasloužená pro oba týmy. Liberec působil hokejovějším dojmem, Plzeň to nahrazovala bojovností.
62:57
Po chybě domácího Hanzlíka byl v šanci Kropáč. Klička do backhandu se neujmula.
62:04
Liberec nechce být v prodloužení pozadu. Šanci si vytvořil Novák, nejprve jeho první střelu zblokoval mezi kruhy Sedlák, druhý pokus kryl Barta.
60:46
Od modré střílel Pospíšil, Straka ránu ze vzduch tečoval, Svoboda zachránil na ledě lapačkou.
60:00
Konec 3. třetiny stav je nerozhodný 2:2, bude se prodlužovat.
56:53
Liberec se ubránil přesilové hře domácích.
55:49
Dvořák přihrával z pozice za brankou backhandem Vobořilovi, ten pálil tvrdě, ale Svoboda chytá.
54:53
Průnik Důrase zastavuje Liberecký Nedvěd nedovoleně podražením. Začne přesilovka Plzně.
54:28
Opět se ke slovu dostala Plzeň. Důras vystřelil z pravé strany přes obránce, Svoboda s obtížemi chytá.
52:30
Liberec zvyšuje obrátky, Radoslav Kropáč se prodral přes obráce Dobroňe zamířil mezi Bartovy betony, ten však zareagoval včas a šanci kryl.
49:03
Kropáč ujel v oslabení, kličku do backhandu chytil Barta. Zbytku přesilovky se Liberec ubránil.
48:39
Obrovská šance Plzně. Vobořil nejdříve tečoval a poté několikrát dorážel, Svoboda odolal.
47:27
Liberecký Kašpařík si sedl na led a vzal úmyslně puk do ruky, Plzeň tak nemohla pokračovat v akci. Kašpaříka ocenil rozhodčí Husička dvěmi minutami. Plzeň bude mít přesilovku.
46:13
Liberec se ubránil. Domací se dostali do tlaku, ale nedokázali se prosadit do vážnější šance.
44:13
Přesilovku bude hrát Plzeň. Za držení odjel na trestnou lavici Šmíd.
42:21
Další šance domácích. Důras minul těsně pravou tyč Svobodovy branky.
41:18
Šanci si vytvořila Plzeň po střele Dvořáka vyrážel Svoboda vyrážečkou.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Hosté dohrávají 1 vteřinu přesilové hry.
40:00
Konec 2. třetiny. Domácí se ubránili, nepustili Liberec k vážné šanci. Ve druhé třetině stáhla Plzeň hru na 3 pětky, pomohlo k tomu i zranění Hurtaje.
38:01
Začíná 2. přesilová hra Liberce po 2. vyloučení Krátošky, tentokrát za krosček.
36:05
Na 2:2 vyrovnal Kašpařík. Dorazil pod horní tyčku střelu Nováka, který si připisuje asistenci.
35:55
Šance Liberce, střílel Korhoň Barta kryl.
34:02
Domácí jsou v této fázi utkání výrazně lepší. Dokazují to další šancí, kdy Matějovský nahrával a Bílek trefil puk ze vzduchu, Svoboda ránu pohotově vyrazil.
30:47
Domácí jsou při chuti. Po akci 1. útoku se ocitl sám před Svobodou Straka. Blafák do forhendu si pohlídal Svoboda lapačkou.
28:06
Domácí se opět ujímají vedení. Pospíšil s Dvořákem si pohrávali s obranou Liberce v rotacích kolem branky. Akci zakončoval po Dvořákově přihrávce Pospíšil do prázdné brány.
26:51
Obrovskou šanci Liberce maří Barta. Plodek byl sám před plzeňským gólmanem poté, co se k němu dostal puk z rohu.
25:12
Po vyhrané buly střílel velice tvrdě domácí Dobroň. Svoboda si poradil jak s touto střelou, tak i následnou dorážkou Straky.
23:37
Plzeň se bez větších potíží ubránila. Jedinou šanci měl na konci přesilovky liberecký Procházka, který se pokoušel překonat Bartu z levé strany.