Mrazivý sever. Plzeňské hokejisty v Liberci sestřelil Duda

GÓL. Plzeň inkasuje branku v utkání s Libercem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

28 2013
Při pohledu na tabulku vlastně ještě víc vyniká parádní jízda, kterou tým předváděl tři čtvrtiny sezony. Jenže to je pryč a vlastně je skoro šokující, že hokejová Plzeň stále vévodí tabulce extraligy. Tým totiž nyní víc než hladově rozjetou mašinu připomíná vrzající káru. Ani v neděli v Liberci, unikajícímu z poslední příčky, nezarazila zlou sérii. Prohrála už posedmé v řadě, Bílým Tygrům podlehla 3:6.

"Nálada v kabině samozřejmě není taková, jako když nám štěstí přeje, teď nejsou žádné srandičky. Každý si to musí srovnat v hlavě a věřit, že to zlomíme," konstatoval útočník Václav Pletka.

Pachuť porážky? Z palebných pozic ji režíroval forvard Radek Duda, ještě loni hvězda plzeňského klubu. Velký večer podtrhl třemi góly - dvakrát pokořil brankáře Svobodu, jednou jeho náhradníka Mazance.

Jeho poslední trefa z 33. minuty byla vítězná. V přesilové hře si Duda zkrotil puk na pravém kruhu, podíval se na brankáře a pak z úhlu překonal Mazance prudkým švihem nad jeho levé rameno. Liberec v té chvíli odskočil na 4:3.

Pokud se Škoda chvíli před tím nadechovala k obratu, tahle chvíle ji znovu srazila do kolen. "Začátek jsme měli zase špatný. Špatně jsme naložili s úvodní přesilovkou a pustili jsme soupeře rychle do dvoubrankového vedení," zlobil se Michal Straka, asistent plzeňského kouče Razýma.

V první třetině totiž domácí nabrali dvoubrankový náskok 3:1 a už ve 14. minutě Svoboda prchal z plzeňské branky. Pak se ale tygří síla zadrhla. Pletka v přesilové hře po přihrávce Straky poslal puk k pravé tyči a v čase 29:03 vyrovnal Hanzlík na 3:3. První střelu mu obránci odrazili, jenže zpět na jeho hokejku. Hanzlík pak zkušeně objel ležícího Schwarze a bekhendem zavěsil.

"Změna gólmana nám pomohla, ve druhé třetině jsme se zlepšili a snaha nám určitě upřít nešla. Dotáhli jsme to na 3:3, jenže pak jsme dostali laciný gól," mínil asistent HC Škoda. Na začátku třetí části Plzeň promarnila přesilovku. Její tlak sílil, jenže místo vyrovnání přišel pátý gól domácích. Dušek rychlým švihem překvapil Mazance střelou od levého mantinelu, puk mu propadl pod betony. "V naší současné formě jsme už neměli sílu to otočit," uznal Michal Straka

Nepomohla ani dlouhá power-play, Bulík v ní zpečetil výhru Liberce střelou do prázdné branky. "Musíme se z toho vyhrabat. Ještě je dost času se zvednout. Je tady natolik silný tým, že se z toho snad poučíme," věřil Pletka. Ale moc času už nezbývá...

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík