Plzeň marně mazala manko

25 2004
Plzeň - Začátek? To byla znovu černá můra plzeňského týmu. Ve čtvrté minutě zůstal u tyčky osamocený Erat a nadvakrát procpal puk za záda brankáře Duby. Šancí přitom měly oba týmy rovnocenné množství. Murín však v první části zlikvidoval pokusy Cibáka, Pospíšila i dvě rány Josefa Straky v převaze čtyř proti třem.

A když poté za plzeňskou brankou zpracoval puk Leška, nabídl jej kanonýru Balaštíkovi a ten nezaváhal - 0:2. "Úvodní část jsme sehráli příliš komplikovaně. A soupeř po našich zbytečných chybách trestal," litoval plzeňský asistent Jiří Kučera.

Domácí se zaslouženě vrátili do hry. Brzy po první pauze propálil Murína útočník Martin Straka, trefil se v sezoně poprvé před domácími fanoušky. Jenže znovu bylo zle. Plzeň přežila oslabení při vyloučení Výtiska, vzápětí však doklepl puk do sítě Záhorovský a Zlín znovu vedl o dvě branky.

"Měli jsme z Plzně respekt. Znovu nám však vyšla taktika na hřištích soupeřů. Kvalitní obrana podpořená Murínem a efektivita v útoku," liboval si zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

V polovině zápasu se zblízka v přesilovce prosadil Kracík a Plzeň byla blízko vyrovnání. Josef Straka však všechny souboje s Murínem prohrál, zlínskému gólmanovi pomohla v jednom případě horní tyč.

"Je to dobrý gólman, proto má i notnou dávku štěstí. Vychytal nás už při loňském play-off a forma mu drží. Škoda. Kdybychom včas vyrovnali, tak jsme určitě dovedli utkání k výhře," prohlásil Josef Straka.

Smutným hrdinou se stal Kracík. V 58. minutě, v době tlaku domácích, odevzdal puk Čajánkovi a ten zvýšil na 4:2. "Je to mladý kluk, takových chyb udělá ještě hodně. Nikdo mu nenadával," mínil Josef Straka.

Po jeho akci domácí snížili při power-play. Ale bylo to málo.