Plzeňský Petr Straka před boleslavskou brankou

Plzeňský Petr Straka před boleslavskou brankou | foto: Martin Polívka, MF DNES

Hokejová Plzeň má proti Boleslavi jen bod, její krátká série končí

• 0
Krátká série končí. Po třech výhrách v řadě hokejisté Plzně padli, v pátečním utkání 34. kola extraligy proti Mladé Boleslavi získali doma jen bod. Prodloužení rozhodl v 64. minutě Knotek, který dosprintoval puk o moment dříve než vyjíždějící gólman Frodl a pohodlně skóroval do prázdné branky.

„Tak, jako jsme dnes hráli ve třetí třetině, se o vítězství nebojuje. Apeluji na některé hráče, aby se zmátořili a herně zvedli. V tomhle náročném programu nejde, abychom zápasy dohrávali jen na pár hráčů,“ burácel nazlobený kouč Ladislav Čihák. Konkrétní být nechtěl. „Ale těm hráčům, které mám na mysli, jsem to už řekl a stoprocentně jim to ještě důrazně zopakuji.“

34. kolo extraligy

Zpravodajství a výsledky

Hosté byli střelecky aktivnější a často i nebezpečnější. Přesto měla Plzeň nakročeno k výhře. Ve druhé části přetočila stav z 0:1 na 2:1, když nejprve pohotově poslal do sítě odražený puk Eberle a v 35. minutě se po parádním pasu Kováře zblízka prosadil Allen. Americký bek si ve dvou zápasech připsal čtyři góly, třikrát se trefil v úterním semifinále Ligy mistrů na ledě Frölundy!

„Jen se mi teď daří být ve správný čas na správném místě. Čtyři branky ve dvou zápasech si nepamatuji,“ svěřil se Conor Allen. Jenže znovu to na výhru nestačilo. „Za stavu 2:1 jsme se vzdali několika gólů. Tohle je věc, na které musíme nejvíc pracovat. Ukončit zápas, když jsme lepší,“ mínil Allen.

Domácí sice v závěru druhé části skvěle zvládli oslabení o dva hráče, při Klepišově ráně jim pomohla pravá tyč. Ale ve 45. minutě Pláněk srovnal, když si jeho prudké nahození z nulového úhlu Frodl srazil do sítě. „Absolutně mu to nevyčítám. Je to skvělý bojovník, skvělý gólman a má na to nárok. Víc vyčítám hráčům, kteří neodvádějí sto procent své práce,“ reagoval Čihák.

Už v neděli čeká Plzeň další „přetahovaná“ na ledě Olomouce.

Vráblík: Nesmíme vypustit ani minutu

Na konci druhé třetiny předvedl skvělou práci v oslabení tři na pět. Plzeňský obránce Roman Vráblík zblokoval puk, vyvezl ho až za branku Mladé Boleslavi a tam dlouhé vteřiny sváděl souboj s přesilou protihráčů. Od fanoušků si vzápětí vyslechl bouřlivé ovace. „Vnímal jsem je, to je jasné a bylo to moc fajn. Chtěl jsem tam puk držet co nejdéle. Ale tyhle chvíle jsou i o štěstí, jak do vás soupeři jdou,“ popisoval 28letý Vráblík.

Věřil jste, že tahle chvíle může být v utkání klíčová?
Sebemenší věci můžou tým zvednout a nakopnout. My jsme v tu chvíli udrželi vedení 2:1. Je škoda, že jsme to pak nedotáhli.

Co tedy rozhodlo o vaší porážce 2:3 v prodloužení?
Scházela větší bojovnost a schopnost dát víc gólů. Neměli jsme optimální začátek, pak se nám skóre povedlo otočit. Jenže ve třetí třetině jsme náskok ztratili.

A prodloužení?
Měli jsme tam jednu velkou šanci, bohužel ji nevyužili. A vlastně za pár vteřin soupeř rozhodl.

Mohla se na vás projevit únava z úterní Ligy mistrů ve Švédsku?
Nemyslím si to. A i kdyby, na to se nemůžeme vymlouvat.

Přesto se chvílemi zdálo, že Mladá Boleslav má lepší pohyb.
Oni se netrápí velkými kombinacemi. Jsou v pohybu, protečují si puk, umí okamžitě otáčet hru a jdou přímočaře do branky. V tom jsou určitě hodně nebezpeční.

Trenérům se nelíbil přístup některých hráčů. Co změnit, abyste už v neděli v Olomouci uspěli?
Hrát celých 60 minut, nevypustit ani minutu. Extraliga je strašně vyrovnaná. Když se ohlédnu, za celou dobu jsme neměli šňůru pěti šesti vítězných zápasů. To by nás ještě víc nakoplo. Když nabereme tři a pak přijde porážka, je to na hlavu vždycky složitější.