PLZEŇ - PARDUBICE

Utkání 1. kola extraligy komentuje Michael Langr

PLZEŇ - PARDUBICE 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Plzeň poráží vážného kandidáta na titul 3:1. Závěrečná power-play už šanci nepřinesla. Střely od modré spolehlivě kryla obrna. Jediný gól Východočechů vstřelil Jiří Dopita.
59:30
Pardubice hrají power-play, ale do šance se nedostávají.
57:59
Plzeň vede 3:1. Matějovský zachytil špatné vyhození Pardubic o mantinel a golfovým úderem trefil nad Svobodovu vyrážečku.
57:05
Pardubický tlak sílí. Blažek zavezl puk po levém křídle do pásma, přihrál Mrázkovi, který pálil bez přípravy, ale puk skončil v připravené Bartově lapačce.
55:58
Janecký od zadního hrazení našel bekhendem Kudrnu, ten pálil z metru, ale Barta si stačil do střely lehnout a zabránit vyrovnání.
55:44
Už se hraje vabank. Straka našel mezi kruhy Sedláka, Svoboda povyjel a zachránil.
54:47
Pardubice se ubránily.
52:47
Do brejku v oslabení se dostal Blažek. Barta stačil na poslední chvíli skokem pod jeho nohy puk ukrýt.
52:11
Plzeň hraje přesilovku. Kudrna po odpískání narazil na mantinel Hanzlíka a vyfasoval menší osobní trest.
50:43
Atmosféra opět hustne. Lubina je vyloučen na 10 minut za protesty a na trestnou lavici se mu moc nechce.
50:07
Plzeň se ubránila. Hosté se do šance nedostali, naopak do brejku se dostal Vostřák, ale mířil mimo.
49:00
Plzeň přežila dvojnásobné oslabení, Lubinova střela skončila na ochranné síti. Ještě 69 vteřin pardubické přesilovky.
48:09
Za napadení byl vyloučen Výborný. Pardubice hrají 34 vteřin pět na tři. Ochozy pískají.
47:06
Po střetu s Hurtajem na modré čáře odkulhal z ledu Dopita. Drží se za několikrát operované koleno.
46:43
Další přesilovka Pardubic. Sudí Bolina přísně vylučuje Matějovského za hákování.
46:05
Pardubice snižují na 1:2 Poprvé se trefil Dopita. Petr Sýkora dojel dlouhou Divíškovu přihrávku, zpoza branky našel Dopitu, který do protipohybu gólmana Barty skóruje.
44:37
Plzeň je kompletní, opět se ubránila. Ve velké šanci se zjevil Koukal, pálil po ledě bez přípravy, ale Barta zachránil levým betonem. Těsně před Cartelliho návratem na led měl velkou šanci Mrázek, který zachytil Dobroňovo vyhození. Barta ale Plzeň drží.
42:37
Pardubice sice zatím přesilovku nevyužily, ale čeká je další šance. Za napadení byl vyloučen Cartelli. Hanzlík se za tři vteřiny vrátí na led.
40:40
Pardubice hrají přesilovku. Za hákování je vyloučen domácí obránce Hanzlík.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Přes vyrovnaný průběh se Plzeň dostala do dvoubrankového vedení. Svůj nápor v úvodu a v závěru třetiny dokázala brankově vyjádřit. Zato aktivita pardubických hokejistů uprostřed druhé části vyšla naprázdno.
39:50
Plzeň vede 2:0. Vostřákovo nahození od mantinelu tečoval ze vzduchu Hurtaj a Svoboda na změnu směru kotouče nestačil zareagovat.
38:19
Čáslava marně stíhal Andrašovského, ten si objel branku a z úhlu vypálil nahoru k levé tyči, kde ovšem čekala připravená Svobodova lapačka.
37:19
Je po přesilovce. Pardubice se nendostaly do šance, byť v jejím úvodu specielní řada Kudrna - Dopita - Lubina byla nastěhovaná v pásmu. V dalším průběhu Plzeňští aktivně napadali a dvakrát se málem mdostali do šance v oslabení.
35:19
Za držění je vyloučen Dobrovolný, Pardubice hrají přesilovku.
35:01
Krátoška mohl jet sám na branku, ale po dlouhém střídání neměl rychlost, pálil od modré a přestřelil.
34:42
Plzeň se v přesilovce nedostala do šance. Sice byli domácí většinu času v pásmu, ale chyběla přesná finální přihrávka.
32:42
Mladíček Důras pronikal po levém křídle, kde jej nedovoleně atakoval Dopita a je vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Plzeň má přesilovku.
32:02
Je po přesilovce. Plzeň se až v závěru usadila v pásmu. Sedlák dostal pěknou přihrávku od Hurtaje, ale dlouho váhal se střelou a nakonec přes ležícího obránce vypálil mimo. V závěru početní výhody se k zakončení z prostoru mezi kruhy dostal mladík Bílek, ale v tísni zbrkle vypálil mimo.