Utkání 27. kola extraligy komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - PARDUBICE 3:3 (2:1, 0:1, 1:1) Konečný výsledek
65:00
Konec zápasu.
64:28
První větší šance Plzně v prodloužení: Nahození Výborného ale usměrnil Matějovský vedle branky.
62:17
Podhradský se objevil zcela sám před Schwarzem, ale plzeňský gólman se opět vytáhl a střelu mířící pod horní tyčku vyrazil.
61:45
Plzeňský brankář kryl výtečně i další sólový nájezd, Mikeska tentokrát zkusil kličku do bekhendu, ale trefil jen Schwarzův beton.
60:30
Do sólového nájezdu se dostal Petr Sýkora, ale na Schwarze nevyhrál, plzeňský gólman úspěšně zasáhl vyrážečkou.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny. Bude se prodlužovat.
59:45
Poslední šanci před koncem šedesáté minuty měl šanci Dopita, ale Schwarz puk vykopl betonem.
58:57
Domácí ožili, Vostřák pálil od mantinelu a Svoboda musel raději schovat pod lapačku.
58:08
Plzeň - Pardubice 3:3 K tvrdé střele napřáhl Vostřák a od Pospíšilovy brusle se puk odrazil do branky,
57:55
Pospíšil střelíl z levé strany, Svoboda vyrazil betonem.
57:07
Možná poslední šance plzně na vyrovnání. Pácal přidržel Pospíšila u mantinelu a na dvě minuty oslabil svůj tým.
56:47
Plzeň se nemůže prosadit přes precizní obranu hostů. Až Pospíšil se dostal ke střele, ale jeho ránu srazili pardubičtí obránci.
54:40
Obránce Zábranský střílel od modré, ale rozhodčí Jebavý akci hostů zastavil, protože Dopita projel plzeňským brankovištěm.
52:31
Hosté drží Plzeň daleko od své branky a navíc neustále hrozí rychlými akcemi. Dopita po přihrávce Divíška nepropálil Schwarze, stejný hráč se dostal i bekhendové dorážce, ale znovu vyhořel na mladém gólmanovi.
51:53
Pardubice mohly pojistit náskok, když se po levé straně prosadil Průcha přes nedůrazného Klause. Tentokrát byl ale Schwarz úspěšný a střelu chytil.
51:09
Domácí se ženou za vyrovnáním, ale Dobroňovo nahození nikdo netečoval a puk skončil vedle pardubické branky.
48:42
Plzeň - Pardubice 2:3 Hosté otáčejí zápas, když využívají přečíslední tři na dva. Po přihrávce Průchy z prostoru mezi kruhy zakončoval Koukal a nedal Schwarzovi šanci.
48:08
Na konci přesilovky pálil od modré Dobroň, ale pozorný Svoboda střelu zneškodnil.
47:43
Plzeň se nemůže v přesilovce dostat do pásma, a tak zahrozily rychlým protiútokem Pardubice, ale při šanci dvojice Divíšek - Petr Sýkora zasáhl skvěle Schawrz.
46:08
Za vražení na hrazení je vyloučen Kudrna, Plzeň hraje přesilovku.
45:13
Divíšek pěknou přihrávkou našel Petra Sýkoru, ale jeho střelu z pravého kruhy zastavil Schwarz betony.
44:30
Zápas sleduje 5831 diváků.
43:46
Plzeň se ubránila. Dvořák už tak spěchal z trestné lavice, až povalil rozhodčího Jebavého.
43:11
Hosté jsou zatím v přesilovce neškodní, Pištekovo nahození chytil Schwarz do lapačky.
41:46
Pardubice hrají opět v početní převaze, Dvořák se provinil vražením na hrazení.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny.
38:51
Dvořák vybojoval puk za brankou a přihrával najíždějícímu Strakovi. ten už byl ale v těžkém úhlu a Svobodu překonat nemohl.