Asi se bojíme vyhrát, ulevil si po další porážce plzeňský Indrák

Miroslav Indrák před gólmanem - ilustrační noto | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

15 2016
To bolí! Tenhle zápas měl být za tři body... Místo toho přilil další dávku jedu do bolestivé rány hokejové Plzně. Škoda ještě po dvou třetinách vedla v Pardubicích 2:1, jenže duel 12. kola extraligy prohrála 2:4 a klesla na předposlední příčku tabulky. Přeskočil ji právě její páteční soupeř, horší už jsou pouze Karlovy Vary...

V neděli Plzeň čeká domácí duel s pražskou Spartou (15.00), který zakončí úvodní čtvrtinu soutěže. Škoda má sice ještě dohrávku ve Vítkovicích k dobru, i tak je ale její dosavadní bilance mizerná.

„Asi už to máme hodně v hlavách. Skoro to vypadá, že se bojíme vyhrát,“ svěřil se po porážce útočník Miroslav Indrák.

Přitom Škoda měla dlouho trumfy v rukách. V první třetině ji poslal do vedení švihem do levého horního rohu Kubalík, plzeňský střelec pak ve druhé části bleskově odpověděl i na vyrovnávací trefu Rohlíka. Uběhlo pouhých 10 vteřin a jeho teč vrátila hostům vedení - 1:2.

A také vyhnala z branky pardubického gólmana Štěpánka. Jenže další šance už Plzeňští nevyužili. „Měli jsme hodně přesilovek, ale sehráli je špatně. Naopak Pardubičtí dali ve třetí třetině dva góly v početních výhodách, tam se to celé otočilo,“ litoval obránce David Sklenička.

Plzeň držela těsné vedení 2:1 do 49. minuty, pak v přesilovce srovnal Tomášek. Zlom přišel v 56. minutě. Koreis nejprve nevyužil velkou šanci, když jeho střela z mezikruží mířila jen do ramene gólmana Maxwella.

Plzeňský útočník vzápětí fauloval a tuhle převahu už domácí využili k vítězné trefě. Nahodil zblízka dostal puk za Machovského. Při následné power-play pak podtrhl výsledek opět Tomášek. „Jeli jsme pro tři body, nemáme žádný. Velké zklamání,“ ulevil si Sklenička.