Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň si rázně řekla o první místo

8 1999
P r a h a - Plzeňští hokejisté šli v přímém souboji dvou nejlepších celků dosavadního průběhu extraligy cílevědomně za úspěchem. První gól šlágru 10. kola dal Špaňhel v rekordně krátké době už ve čtvrté vteřině, a nakonec Západočeši vyprovodili Vsetín s debaklem 7:1. V souboji nováčků se radoval z první extraligové výhry Havířov, který dokázal vyhrát na znojemském ledě.

Plzeň - Vsetín 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Podrobné on-line zpravodajství z utkání 10. kola

Plzeň - Vsetín 7:1 ( 1:0, 4:0, 2:1 )
Podrobnosti ZDE.

Branky a nahrávky: 1. Špaňhel (Sedlák), 32. Pospíšil (Antoš, Špaňhel), 34. Volák (Kořínek), 36. Kořínek (Špelda), 38. Vostřák (Kořínek, Geffert), 42. Antoš (Pospíšil), 58. Musil - 52. Dopita (Pardavý, Kuboš). Rozhodčí: Minář - Hauser, Pokorný. Vyloučení: 4:6, navíc Řezníček (Plzeň), Stantien, Zábranský (oba Vsetín) všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8577.
Plzeň: Salfický - Čech, Řezníček (21. Dobrovolný), Špelda, Hanzlík, Černošek, Vlček - Špaňhel, Straka, Sedlák - Vostřák, Kořínek, Geffert - Volák, Pospíšil, Antoš, od 41. navíc Jeslínek, Musil, Jelen.
Vsetín: Čechmánek (36. Pešat) - Tesařík, Zábranský, Jaškin, Srdínko, Zubíček, Suchý - Pardavý, Dopita, Tomajko - Karamnov, Stantien (21. Vozdecký), Bělohlav - Mařák, Žajgla, Paroulek, od 41. Kucharzcyk, Cech, Kuboš.

Radim Rulík (Plzeň): "Dali jsme velice rychlý gól, což je podle statistik velice ošidné. Zlomem v zápase bylo naše úspěšné oslabení ve třech. Poté se mužstvo semklo. Oslabení o kapitána Řezníčka kluky ještě více nabudilo a myslím si, že jsme vyhráli zcela po zásluze."
Miroslav Venkrbec (Vsetín): "Utkání se mi hodnotí velice těžko, prohráli jsme jednoznačně s lepším mužstvem, a tak mu gratuluji. Rozhodnutí padlo v polovině utkání, kdy jsme během pěti minut třikrát inkasovali a tím bylo rozhodnuto."

Znojmo - Havířov 3:6 (2:1, 0:1, 1:4).
Branky: 12. Vorel (Heš), 12. Kaňkovský, 59. Soudek (Kaňkovský) - 17. Zdráhal (Peterek), 31. Melenovský (Pivko), 48. tr. střílení Horák, 54. Horák (Tomášek, Savenko), 56. Tejkl (Zdráhal), 60. Sýkora. Rozhodčí: Haškovec - Fedoročko, Fiala. Vyloučení: 10:12, Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 5000.
Znojmo: Rybár - Klobouček, Soudek, Havíř, Petlák, Jakeš, Heš - Poukar, Kaňkovský, Pazourek - Procházka, Kastner, Plášek - Vorel, Pucher, Fink.
Havířov: Cagaš - Kántor, Tomášek, Vyhlídal, Tejkl, Javín, Suchánek (18. Holík) - Savenko, Horák, Nohel - Peterek, Sýkora, Zdráhal - Čech, Melenovský, Pivko.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Zápas jsme začali velice dobře, vedli jsme 2:0, ale poté jsme nevyužili spoustu šancí a soupeř snížil. Celkově o výsledku rozhodly naše obdržené branky při přesilovkách. Soupeř dobře bránil, měli jsme málo prostoru."
Richard Farda (Havířov): "Jsem maximálně spokojen s výkonem i konečným efektem v podobě vstřelených branek. Soupeř nás sice napadal ve dvou hráčích, kteří ale propadávali a nás se poté dařilo domácí přečíslovat. Důležitý byl náš první gól, kdybychom dostali třetí, tak bychom asi nevyhráli."

Vítkovice - Pardubice 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Martinec (Malínský, Jančařík), 13. Kudrna (Procházka, Martinec), 19. Martinec (Procházka, Barta), 26. Lubina (Jančařík). Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 6094.
Vítkovice: Prusek (26. Trvaj) - Jerofejev, Seman, Philipp, Galvas (21. Zátopek), Jurečka, Kowalczyk - Gogolev, Petrenko, Krayzel - Lamich, Hubáček, Pavliš - Irgl (21. M. Tomášek), Bacho (21. Kelner), Pavelek (21. Polášek).
Pardubice: Barta - Jančařík, Malínský, Pácal, Píša, Mudroch, Novotný - Kudrna, Martinec. Procházka - Tvrdík, Blažek, Lubina - Palov, Mikeska, Rozsíval.

Zbyněk Neuvirth (Vítkovice): "O naší prohře rozhodly dvě fatální chyby naše první pětky, které rozhodily hru nejen ruské formace, ale i celého mužstva. Dalším rozhodujícím momentem pro konečný výsledek byla naše velmi špatná hra při početní převaze. Hosté hráli velmi dobře v obraně a měli výborný přechod do útoku."
Milan Chalupa (Pardubice): "Po vysoké prohře v předehrávce se Spartou jsme hráčům trochu vyčinili, a ti si to zřejmě vzali k srdci. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a pokoušeli se o rychlé brejky. V první třetině nám tato taktika dokonale vyšla. V dalším průběhu zápasu nás soupeř sice v některých chvílích dostal pod tlak, ale hrál velmi špatně přesilovky a střelecky se neprosadil. Velmi dobře chytal Barta."

Karlovy Vary - Sparta 4:5 (0:1, 0:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 46. Janků (Filip), 49. Maškarinec (Filip, Barus), 52. Rousek (Filip, Pavlas), 53. Barus (Janků) - 10. Hlinka (Výborný, Sýkora), 21. Sýkora (Martinec), 26. Eiselt (Novák, Nedvěd), 36. Eiselt (Chabada, Novák), 41. Hlinka (Martinec, Výborný). Rozhodčí: Balej - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4100.
Karlovy Vary: Pejchar (26. Šmíd) - Pavlas, Dobroň, Richter, Maškarinec, Snopek, Divíšek, Prošek - Janků, Kverka, Rousek - Kalla, Procházka, Metlička - Hruška, Filip, Barus - Porák, Podlaha, Streit.
Sparta: Bříza - Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek - Výborný, Martinec, Hlinka - Zelenka, Broš, Žemlička - Chabada, Novák, Eiselt - Roubík, Kašpařík, Havelka.

Miloš Říha (Karlovy Vary): "Hráli jsme první dvě třetiny nedisciplinovaně a neukázněně. Potom jsme přehodili útoky a hra se změnila. Sparta hrála dobře a překvapila mě v bruslení a hře do obrany. Pět minut před koncem se rozhodčí bál některé zákroky pískat. To je škoda, že naši rozhodčí mají strach v závěru utkání pískat fauly. Musím poděkovat mužstvu, že dokázalo zápas zdramatizovat."
František Výborný (Sparta): "První dvě třetiny jsme byli lepší a vedení jsme postupně zvyšovali. V poslední třetině jsme udělali několik chyb a nakonec se to rozhodčímu vymklo z ruky, ale dokázali jsme utkání dovést vítězného konce."

Kladno - Litvínov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Holšán (Kupka) - 20. Alinč (Kubinčák), 29. Prorok (Piroš, Mrázek). Rozhodčí: Husička - Dvořák, Křivský. Vyloučení: 9:10, navíc Kupka (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2618.
Kladno: Bílek (21. Horčička) - Kročák, Skuhrovec, Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Platil, Pozník  - L. Svoboda, Eichenmann, Hubáček - Horna, Gardoň, Kaňka - Holšán, Burger, Kupka - M. Vejvoda, Kameš, Polanský.
Litvínov: Orct - Mrázek, Nikolov, Krátký, Hořava, Pilař, Štrbák - Kotrla, Piroš, Prorok - Kysela, Hübl, Skořepa - Trávníček, Alinč, Kubinčák.

Otakar Vejvoda (Kladno): "Byla to místo hokeje spíše oboustranná bitva. V rámci možností jsme udělali pro úspěch to, co se dalo. Bohužel jsme opět nedokázali proměnit šance. Brankáře Bílka jsme vystřídali, protože byl v poslední době hodně vytížený a chtěli jsme dát příležitost Horčičkovi, který je také dobrý brankář."
Václav Sýkora (Litvínov): "Zápas nesl stopy toho, že obě mužstva potřebovala nutně body a nechtěla hlavně udělat chybu. Byl to vyrovnaný zápas a my jsme byli o branku šťastnější. V závěru jsme dobře bránili a nepustili jsme Kladno do tlaku."

Slavia -České Budějovice 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Bakula (Sochor, Růžička), 24. Kucharčík (Bakula, Doležal) - 3. Turek (Rob, Bartoš), 6. Sailer (Štrba, R. Ťoupal), 17. Brabenec (Martínek, Kotalík). ozhodčí: Havlík - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2404.
Slavia Praha: Blažek - Bakula, P. Kadlec, Hejda, Slavík, Krajíček, Kolařík - Sochor, Růžička, Sup - Matějovský, Kucharčík, Doležal - Machulda, Hrbek, Hájek (21. Bacul).
České Budějovice: Mařík - Nedoma, R. Čech, Suchánek, Martínek, Jasečko,
Kutlák - Štrba, R. Ťoupal, Sailer - Kotalík, V. Nedorost, Brabenec - Rob, Turek, Bartoš. Od 23. min. navíc Filipi

Vladimír Caldr (trenér Slavie Praha): "Začátek zápasu byl z naší strany tragický, neodpustitelný. Chyběla nám agresivita, soupeř byl lepší v situacích jeden na jednoho a nevyšla nám nakonec ani přesilovka pět na tři. Oslabilo nás i onemocnění Kopeckého, který těsně před zápasem přišel s tím, že má horečku."
Jaromír Látal (manažer Slavie): "Jsem zklamán opakovaně liknavým přístupem některých hráčů. Pokud u nás někdo nechce být, nemusí. Od pondělka očekávám změny v kádru a za dnešní výkon asi mužstvo bude mít pozastavené prémie. V této chvíli nemohu odpovědět na otázku, zda trenér Caldr má stále důvěru vedení."
Jaroslav Liška (trenér Českých Budějovic): "Od úspěšného nástupu se nakonec odvíjel celý zápas a jsem rád, že se nám konečně podařilo na ledě soupeře vyhrát. Zlomový bod nastal ve druhé třetině, v níž se nám podařilo přestát oslabení ve třech proti pěti. V posledním dějství už jsme se soustředili na obranu a čekali na chyby Slavie. Obránce Zíb s námi absolvoval teprve jedno rozbruslení, takže možná nastoupí až v příštím utkání."

Zlín - Třinec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Čajánek (Navrátil, Okál), 15. Leška (Luža, Tomek), 41. Okál (Navrátil, Čajánek). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 5:8, navíc Ivan (Zlín) 10 min. Bez využití: Diváci: 7170.
Zlín: Hudáček - Hamrlík, Mojžíš, Marušák, David, Luža, Žižka (21. Valko) - Okál, Čajánek, Navrátil - Kotásek, Vala, Veselý - Tomek, Leška, Korhoň - Balaštík, Ivan, Ambruz.
Třinec: Lakosil - Zetek, Sekeráš, Holaň, Gřegořek, Svoboda, Kuntoš, Cartelli - Kaděra, Daňo, Pletka - Zadina, Král, Havlát - Chlubna, Marek, Folta - Selingr, Jánoš, Žůrek.

Stanislav Přikryl (Zlín): "Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, ale pak už to nebylo ono. Do hry nás dostal až třetí gól z úvodu poslední části hry. Uklidnili jsme se a zápas jsme dohráli v dobrém tempu."
Alois Hadamczik (Třinec): "Výkon mužstva nebyl takový, jak jsem si představoval. Zlín nám dělal potíže rychlým přechodem do útoku, spokojen jsem s výkonem Lakosila, který inkasoval první dva góly po chybách obrany."

Autor:
Bodování

22

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

20

Martin Erat

Kometa

Góly

15

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

10

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Třinec 16 9 2 2 3 50:34 33
2. Plzeň 15 7 3 4 1 62:34 31
3. Kometa 15 8 2 2 3 55:36 30
4. Hr. Králové 15 9 1 1 4 35:25 30
5. Chomutov 16 6 2 3 5 41:42 25
6. Ml. Boleslav 15 6 1 3 5 36:32 23
7. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
8. Zlín 16 4 4 2 6 41:44 22
9. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
10. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
11. Liberec 15 5 1 1 8 28:46 18
12. Pardubice 16 4 2 1 9 36:55 17
13. Jihlava 15 4 1 2 8 34:44 16
14. Litvínov 15 2 2 2 9 24:43 12

Najdete na iDNES.czmobilní verze