Plzeň utrpěla debakl, Kaděra se zapsal gólem

6 2003
Litvínov, Plzeň - Hokejisté Plzně podlehli ve třicátém kole extraligy na ledě Litvínova vysoko 2:7. Premiérový gól v dresu Litvínova si připsal útočník Kaděra, který přišel z Vítkovic. Ještě v úvodu třetí části to vypadalo pro hosty nadějně. Vostřák po vyhraném buly spoluhráče Hurtaje trefil přesně horní roh branky litvínovského gólmana Maříka a snížil na 3:2.

Plzeň umazávala tříbrankový náskok Severočechů. Jenže pak Litvínovští zasadili soupeři tvrdý direkt. Ve 46. minutě si zpoza branky vybruslil Martinec a protlačil puk přes chrániče brankáře Schwarze. Gólman vydržel mezi tyčemi do 51. minuty.

To ho nejprve šťastně překonal Rolínek, jehož trefu sudí Homola potvrdil až po zhlédnutí videozáznamu, poté skóroval Prorok, když domácí vyšachovali celou obranu Západočechů.

Schwarz přepustil místo Šmídovi, toho však vzápětí prostřelil Martinec - 7:2. Tři góly Litvínova od sebe dělila necelá minuta a půl.

Další branku Slováka Hreuse rozhodčí neuznal pro předchozí faul, předčasně se pár vteřin před koncem radovali i Plzeňané. Mařík totiž posunul konstrukci o chviličku dříve, než puk skončil v síti.

Plzeň se v tabulce propadla až na dvanáctou příčku, přerušila sérii tří utkání bez porážky.