Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeň už chystá halu na šampionát 2004

17 2001
Plzeň - Plzeňští radní se ve čtvrtek rozhodli pokračovat v investicích do zastřešení druhé ledové plochy pro případné konání světového šampionátu v ledním hokeji v roce 2004. Učinili tak přesto, že původní městem odsouhlasený odhad nákladů výrazně vzrostl. Původní projekt na zastřešení druhé ledové plochy počítal s 65 miliony korun, které město schválilo loni, projektant ale zvýšil původní rozpočet na 137 miliónů korun.

"Po asi dvou měsících jednání a dohadování se nám podařilo srazit cenu na 92 miliónů korun," řekl dnes novinářům náměstek plzeňského primátora Miroslav Kalous. Rada podle něj měla při rozhodování buď možnost investice do hokejové haly zastavit, nebo souhlasit s jejich nárůstem. Nyní záleží na zastupitelstvu města, zda zvýšení nákladů podpoří.

Výrazné navýšení nákladů je podle Kalouse dáno jednak špatným původním odhadem projektanta, jednak dalšími vyvolanými náklady. Ukázalo se například, že podkladová deska pod ledovou plochou je prasklá a musí se opravit, s čímž původní projekt nepočítal. Ve zvýšených nákladech jsou započítána také nová parkovací stání, přeložení kabelů i požární zabezpečení.

Plzeň doufá, že se vzhledem ke své blízkosti k Praze i Německu stane druhým městem, kde se bude světový hokejový šampionát v roce 2004 konat. V minulosti již město investovalo například 30 miliónů korun do rozsáhlé rekonstrukce ledové plochy v hlavní hokejové hale, řekl náměstek primátora Jiří Bis.

Představitelé města věří, že druhá zastřešená hokejová hala může v budoucnosti sloužit zejména veřejnosti, hokejovým školám a klubům, krasobruslařům a případně i jiným účelům.

Podle původního předpokladu mělo západočeské město hostit světový šampionát společně s Prahou a Ostravou. Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut ale při jednání o změně termínu pořadatelství mistrovství, které bylo nakonec posunuto z roku 2003 na rok 2004, slíbil marketingovému partnerovi mezinárodní hokejové federace, švýcarské společnosti CWL, že se turnaj odehraje pouze ve dvou městech. Zatím však nebylo rozhodnuto, ve kterých. Předpokládá se ale, že jedním bude Praha, kde by měla vzniknout nová hala.

Autor:


Témata: Hokejová škola
Najdete na iDNES.czmobilní verze