Plzeň vyhořela, Liberec jde před ní

Plzeň - Liberec; Novák, Dobroň - Michal Dobroň (vpravo) z Plzně odstavil bodyčekem od puku Václava Nováka z Liberce. | foto: Petr EretČTK

13 2004
Plzeň - Po jednoznačném vítězství pět nula v Kladně tentokrát plzeňští hokejisté zklamali. V dohrávaném utkání 33. kola extraligy doma podlehli po bezkrevném výkonu Liberci 0:3. Hosté zápas rozhodli už v první třetině, kdy padly všechny tři góly a na osmé Kladno ztrácejí pět bodů.

"Po dvou výhrách jsme hráčům zdůrazňovali, aby byli při zemi. V první části jsme ale vyhořeli a ve zbytku zápasu to už nedohnali. Liberec vyhrál zcela zaslouženě," řekl po zápase plzeňský trenér Jiří Kučera.

Plzni se rozpadly první dvě formace, protože nemohli nastoupit Paroulek a Michal Straka, kteří už stejně jako bek Krajíček hráli ve stejném kole za jiné kluby. Paroulkovo místo v útoku Josefa Straky zaujala nová posila Špaňhel.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Na druhé straně nemohla hrát ze stejného důvodu nová liberecká akvizice Rolínek a podle dohody s Plzní ani bek Hanzlík, jenž zamířil na sever Čech výměnou za Michala Straku.

Liberec začal aktivněji - nejdříve pálil vedle Procházka a potom se vyznamenal brankář Málek po Rozsívalově střele. Mezitím na druhé straně prověřil Svobodu od modré čáry Dobroň.

Ale branky se dočkali Liberečtí, protože domácí v páté minutě chybovali ve vlastním obranném pásmu, Vampolovu střelu ještě Málek vykopl, ale proti Korhoňově dorážce byl bezmocný.

Vzápětí mohli hosté zvýšit po Výborného zaváhání: na plzeňského gólmana se z úhlu řítil Klimenta, Málek však jeho střelu ramenem vyrazil.

Plzeň však kapitulovala ve 12. minutě, kdy vypálil Jiruš a puk poslal do branky důrazný Jech. V další početní převaze Západočechů měl velkou možnost Vostřák, ale volné místo v brance přesouvajícího se Svobody netrefil. Naopak situaci dvou na jednoho vyřešil ideální přehrávkou Verčík a úspěšným blafákem Kašpařík.

Snaha Plzně o vyrovnání byla marná a hráčům se nedařilo navázat na výkon z předchozích zápasů proti Spartě a Kladnu, v nichž dokázali nastřílet dohromady dvanáct branek. Málek musel být navíc neustále ve střehu - nepřekonali ho Ťupa, Korhoň a nepřesně dorážel nadvakrát Kašpařík.

Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta zase neuspěli ani ve dvou přesilovkách, a když v 34. minutě už byl Svoboda překonán, zachránila ho po Vostřákově střele tyč.

Nemohoucnost dokumentovali Západočeši i v závěrečné třetině při 53 sekund trvající přesilové hře pěti proti třem, kdy ani jednou nevystřelili.

"Jsem nesmírně rád, že jsme v tak důležitém utkání vyhráli. Hráči si uvědomili, že musíme hrát jinak venku než doma. Celý zápas jsme praktikovali zhuštěnou obranu a bylo důležité, že jsme se v první třetině dali góly," zářil liberecký kouč Josef Paleček.

Plzeň - Liberec 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
5. Korhoň (Vampola), 12. Jech (Jiruš, Vampola), 19. Kašpařík (Verčík, V. Novák). Rozhodčí: Mikula - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 6379.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Morava - Špaňhel, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Kracík, Matějovský - M. Dvořák, Hurtaj, Šaffer - od 19. navíc Švík, od 21. M. Havel, Důras.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, Moravec, L. Šmíd, Jiruš, Holub, Ťupa - Korhoň, Vampola, Hašek - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - Klimenta, M. Hájek, Jech.