Plzeň vyhrála ve Varech a je osmá

• 2
Karlovy Vary - Na osmé místo zajišťující start ve vyřazovací části extraligy se vyhoupla Plzeň. V dohrávce 46. kola získali plzeňští hokejisté tři body na ledě Karlových Varů. Ty zůstávají sedmé dva body právě před svým dnešním soupeřem, ale mají odehráno o zápas víc. Hosté šli do vedení ve 14. minutě, kdy přečíslení dva na jednoho zakončil svým prvním gólem v sezoně Koreis. Karlovy Vary odpověděly na začátku druhé části, kdy vyrovnal Skuhravý. Tři body pro Plzeň zařídil v polovině zápasu Andrašovský. V závěru do prázdné branky pečetil výhru Řezníček.O dalších zápasech 46. kola čtěte zde

První šance zápasu měla Plzeň, ale brankář Franěk dvěma zákroky svoje spoluhráče podržel. Domácím se nedařila finální přihrávka, navíc je na čtyři minuty oslabil vyloučením Skuhravý.

Ve 14. minutě ujela dvojice Koreis - Švík a první jmenovaný přečíslení dva na jednoho zakončil tvrdou střelou těsně nad ledem. Puk prošel Fraňkovi mezi betony a Koreis si připsal první gól v sezoně.

Na začátku druhé části přežily Karlovy Vary oslabení a v 23. minutě se jim podařilo vyrovnat. Skuhravého střelu gólman Barta neudržel a puk se doklouzal do branky. Vyrovnávací gól dodal hře náboj. Přibylo i tvrdých osobních soubojů.

Ve 27. minutě ještě Polák odvrátil pohromu, když odpálil puk od prázdné karlovarské branky. Ale o tři minuty později při signalizovaném trestu pro domácí Andrašovský překonal Franka, jenž v mezích pravidel tísněn Dvořákem nemohl proti střele zasáhnout.

"Byl to rozhodující moment zápasu," komentoval druhou trefu do karlovarské sítě Radek Kampf, asistent plzeňského kouče. "Když jsme vyrovnali na 1:1, hráči se nedokázali uklidnit a inkasovali podruhé," reagoval na druhý inkasovaný gól domácí trenér Marek Sýkora.

Těsně před koncem třetiny se dostával do šance znovu Andrašovský, ale v dobré pozici střílel nad branku.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hokejisté s cílem vyrovnat a pomoci jim k tomu mohla i přesilovka. Tu ale nevyužili. V dalším průběhu vrhli karlovarští všechny síly do útoku a uzamkli hosty v jejich obranném pásmu. Svoboda, Alinč ani Hlavačka ale Bartu nepřekonali. "Podržel nás brankář," chválil svého gólmana Radek Kampf. Před tím ale mohl vedení Plzně pojistit Dvořák.

Vyrovnání nepřinesla ani hra bez gólmana, naopak do prázdné branky pečetil výhru Řezníček.

Tabulku extraligy najdete zde

Karlovy Vary - Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
23. Skuhravý (Kraus, Topoli) - 14. Koreis (Řezníček), 30. Andrašovský (Výborný), 60. Řezníček (Andrašovský, J. Straka). Rozhodčí: Souček - Bádal, Šátava. Vyloučení: 5:6, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3400.