Plzni vzal radost Žemlička

27 2003
Plzeň - Už se zdálo, že Plzeň uhájí těsné vítězství. V čase 58:43 ale litvínovský útočník Žemlička napálil puk, který se odrazil od zadního plexiskla, a vyrovnal na 4:4. "Byla to série chyb, které začaly už ve středním pásmu. Inkasovali jsme velmi laciný gól," zlobil se plzeňský kouč Rostislav Čada. Duel začal gólovou přestřelkou.

První se trefil Kubinčák už po 40 vteřinách, v 9. minutě vyrovnával Krátoška na 2:2. "Do první části jsme přitom šli s taktikou hrát na 0:0. Ale nenazval bych to přestřelkou, góly vyplynuly ze hry," mínil litvínovský asistent Pavel Hynek.

Hru necitlivě kouskoval sudí Svoboda, především proto bylo pohledných akcí poskrovnu.

V úvodu druhé třetiny jednu z nich předvedl plzeňský útočník Důras. Prosmýkl se okolo tří soupeřů, vystřelil, ale na svůj premiérový extraligový gól stále čeká. "Snažím se na to nemyslet, pořád věřím, že brzy přijde," řekl útočník Michal Důras.

Litvínov třikrát vedl, naposledy od 26. minuty, kdy Balázs převzal puk v plné jízdě a mezi kruhy jej pověsil do horního rohu branky. Jenže pak ujel v oslabení Straka a zamířil přesně nad Maříkovu lapačku.

A v závěru druhé části se domácí dostali do vedení. Při signalizovaném vyloučení puk napálený od zadního mantinelu vklouzl od Maříkových zad do sítě. "Dojížděl jsem kotouč, obránce ho chtěl odpálit. Srazili jsme se, ale jak se puk dostal do sítě, to nevím," líčil situaci Aleš Krátoška, jemuž byl gól uznán.

Krátoška dal v neděli dvě branky, byl nejlepším hráčem domácích. "Ale co je to platné, když v závěru dostaneme takový nešťastný gól. Remíza je pro nás ztrátou," prohlásil.

Mohl si připsat i hattrick, v 52. minutě však jeho dorážku ztlumil ve své lapačce litvínovský Mařík. Pak přišlo vyrovnání Žemličky. "Prožili jsme nešťasný úvod i závěr utkání," konstatoval kouč Čada. Se zraněným kolenem navíc brzy odstoupil útočník Vostřák.