Po dvou výhrách liberečtí Tygři znovu padli

Budějovice - Liberec, liberecký Nedvěd (vpravo) dává gól. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

13 2008
Vítězná šňůra hokejistů Liberce v extralize se zatím odkládá. Po výhrách nad Znojmem a v Českých Budějovicích vyšli včera v Kladně naprázdno. Prohráli 1:3. "Jsem rozladěn, protože pokud nepůjdeme do zápasu se stoprocentním nasazením od první minuty, nemůžeme uspět," zlobil se liberecký kouč Dušan Gregor.

"První dva góly byly hodně laciné a vše jsme bohužel potvrdili nekoncentrací na začátku druhé třetiny. Jistě jsme nebyli horší než domácí tým, ale nedokázali jsme překonat velmi dobrého Kopřivu, i když jsme měli dostatek příležitostí."

Hrdinou večera byl domácí kapitán Pavel Patera, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci.
Naopak pozitivní zprávou pro Liberec je výborný nástup útočníka Petra Nedvěda, který je v týmu jen něco přes týden. Dlouholetý hráč NHL dal v pátek v Budějovicích dva góly a výrazně tak přispěl k liberecké výhře 3:2.

Trefil se i včera v Kladně, když ve třetí části dorážkou zblízka snížil na konečných 1:3. Hokejisté Liberce nastupovali v posledních zápasech jen se třemi formacemi.

Částečným důvodem je rostoucí marodka. K dlouhodobě zraněným Víškovi a Pabiškovi se přiřadili další útočníci Plodek a Bartovič.

Do útoku však v rámci první hráčské rošády přibyl třicetiletý útočník Jiří Šimánek z Českých Budějovic. Do Liberce přichází výměnou za obránce Richarda Jareše. "Oba hráči budou v nových klubech působit do konce ledna 2009," uvedl klubový mluvčí Jan Rachota.

Šimánek patřil v minulých letech do základu budějovické sestavy, letos se mu však nedaří. Ve dvanácti zápasech nasbíral dva kanadské body za gól a asistenci a v pátek proti Liberci už seděl jen na střídačce.

Obránce Richard Jareš se vrátil do Liberce po tříletém působení ve Znojmě, kde se vypracoval mezi klíčové beky. Očekávání vedení libereckého klubu však nenaplnil.