Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po krosčeku měl Philipp výpadky paměti

22 2004
Turku - Z hokejové haly rovnou do sanitky. Ve 22. minutě čtvrtfinálového utkání finské ligy v Turku odnesli českého hokejistu Radka Philippa na nosítkách. Skončil s těžkým otřesem mozku a měl i výpadky paměti. Zranil jej útočník Miko Eloranta, který ho zezadu krosčekoval a obránce pak letěl hlavou na mantinel.

Těžkým otřesem mozku a krátkodobou ztrátou paměti skončil pátý zápas čtvrtfinále play-off finské ligy v Turku pro českého hokejistu Radka Philippa z týmu Blues Espoo. Jeho tým v neděli prohrál 2:4 na ledě vítěze dlouhodobé části, ale robustní obránce o tom ví jen z doslechu.

K situaci, která mohla mít daleko vážnější následky, došlo v úvodu druhé třetiny za brankou Espoo. Útočník domácího týmu Mikko Eloranta tam českého beka nešetrně poslal holí hlavou napřed proti mantinelu a od toho okamžiku už má Philipp jen tmu před očima.

"Vůbec nevím, co se stalo," řekl Philipp ze svého bytu v Espoo klidným hlasem. "Kluci mi říkali, že to byl faul na kriminál. Ještě že to dopadlo tak, jak to dopadlo," oddechl si.

Převoz do nemocnice, návrat k výpravě, ani cestu domů si však vůbec nepamatuje. Mozaiku nedělního večera skládá pomalu až dneska. "Krátce si vzpomínám, že jsem seděl s naším doktorem a jeli jsme už z nemocnice. Ale vůbec jsem netušil, jestli jsem
třeba v Helsinkách nebo Tampere. Pak zase tma. Jak jsem se dostal domů, nevím," vyprávěl Philipp, který se až dnes ráno zase vrátil do normálního života.

Inkriminovaný střet se chystá teprve prohlédnout na videu. Nevybavuje si, jak se nebezpečná kolize seběhla. "Připomíná mi to ještě bolest krku a hlavy, ale už je to dobré," řekl.

Eloranta vyfasoval za zákrok trest pět minut a do konce utkání a dnes by se jeho faul měl dostat před disciplinární komisi. I když Philipp už se cítí dobře, těžko se dostane na led v úterním domácím utkání.

"Mohl bych snad stihnout sedmý zápas, pokud na něj dojde. Turku vede 3:2 a v úterý to může ukončit. Pokud si teda nezahrajeme na finskou Plzeň," zašprýmoval Philipp.

Autoři: ,


Témata: čtvrtfinále

Najdete na iDNES.czmobilní verze