Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po lístcích na české zápasy se zaprášilo

22 2003
Praha - Zkusili jste si také zarezervovat vstupenky na mistrovství světa v ledním hokeji? Uspěli jste? Gratulujeme. Sazka dnes zahájila internetový prodej vstupenek na šampionát a zápasy české reprezentace v základní skupině, stejně jako semifinále a finále, jsou již vyprodány. O zápasy jiných zemí logicky takový zájem není.

Zarezervovat si vstupenku na šampionát vyžadovalo pevné nervy. Systém na stránkách www.sazkaticket.cz jenom ztěží stačil pokrýt zájem, snaha o pořízení vstupenky často končila už při registraci uživatele.

"Zájem je obrovský, je přetížená síť," řekl Jan Vala, tiskový mluvčí společnosti Bestsport. "Prodej běží od časných ranních hodin. Zatím je stav takový, že to server prostě nestíhá," dodal Vala.

Zápasy v základních skupinách jsou jediné, ve kterých zájemci vědí, na jaké soupeře půjdou. Od kvalifikačních bojů záleží na výsledcích týmů v základních skupinách.

Prodej vstupenek na hokejové mistrovství světa byl již několikrát odložen. Nakonec Sazka 11. prosince na tiskové konferenci oznámila, že prodej vstupenek začne s definitivní platností v pondělí 22. prosince.

Další možností, jak rezervovat vstupenky, byly objednávky přes telefonní dispečink na čísle 266-121-122, ale na něj se prakticky nebylo možno dovolat.

Na zápasy v Praze šlo do volného prodeje 9357 vstupenek, k zápasům v Ostravě jenom 3998.

V tiskové zprávě, kterou Sazka po zahájení internetového prodeje vstupenek rozeslala, je informace, že po dohodě s hokejovým svazem budou lístky na jednotlivé hrací dny uvolňovány postupně. Ale bez bližší specifikace, jestli se jednalo pouze o zápasy českého týmu. Například na méně atraktivní zápas Kanada - Francie bylo ještě v pondělí odpoledne možno objednat téměř 7500 vstupenek.

Stanislava Doubravová, tisková mluvčí Sazky, která by mohla zprávu upřesnit, nebyla v pondělí k zastižení.  Její spolupracovníci nebyli s podrobnostmi prodeje obeznámeni.

Prodej zbylých vstupenek začne v polovině ledna ve sběrnách Sazky. Neznamená to ale, že už není šance dostat se na české zápasy. Pokud zájemci, kteří si vstupenky zarezervovali přes internet, nezaplatí lístky do sedmi dnů, jejich rezervace zaniká a vstupenky půjdou do dalšího prodeje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze