Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po Skleničkově zákroku přišly emoce

27 2003
Ústí nad Labem - Uragán nervozity na ledě i v hledišti rozpoutal zákrok jihlavského hokejisty Zbyňka Skleničky ke konci sobotního utkání v Ústí nad Labem. "Do zápasu jsem nešel s emocemi, ale v závěru jsem už byl divoký, a nevěděl jsem, co dělám," popisoval například stav své mysli útočník Ústí Martin Koudelka, který relativně nedávno za Jihlavu hrával.

Drsný Sklenička za stavu 4:2 nešetrně praštil domácího beka Skuhrovce. A rozhodčí jej za to také okamžitě poslal do sprch.

"Hru do těla beru, ale když vidím, že se ten hráč za celý zápas nepotká s pukem a jenom všechno kosí, tak to mě vytočilo," uvedl Koudelka.

Ale co se dělo pak. Po tom, co se Sklenička ubíral do šatny. Rozohnění ústečtí hráči ho vyprovázeli z ledu šťouchanci a také několika seknutími holemi. To samozřejmě nezůstalo bez jihlavské reakce, a tak mezi střídačkami došlo k živelné potyčce.

Hysterický jekot tribun pobídl k divné aktivitě též pořadatele a strážníky na stadionu: ti se za hurónského řevu a létání nadávek vzduchem přidali "logicky" na stranu domácího týmu.

Jeden z mužů v uniformě dokonce na námitku, že se situace měla řešit jinak, odsekl: "Já přece nebudu chránit nějaký zmetky!" Místní pořadatel zase drze tykal jihlavskému kouči Petru Vlkovi.

"K tomu incidentu v závěru se vůbec nebudu vyjadřovat," jen nad tím mávl rukou Vlk.
Jihlava ale v Ústí nad Labem prohrála zaslouženě - i když měla dlouho v zakončení smůlu. A velkou.

Brankáři Lukáši Sáblíkovi, pro kterého to bylo premiérové utkání proti Dukle, přálo při několika střelách štěstí. A když přece inkasoval, vedli už domácí o tři góly. "V první třetině jsem měl pořád pocit, jako kdyby ti červení hráli se mnou a ne proti mně. Fakt mi to přišlo hrozné, úplně proti krvi," svěřoval se Sáblík.

"Naštěstí jsme úvodní část přežili bez úhony a potom jsme získali náskok. Ty emoce v závěru byly ale podle mě zbytečné."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze