Důležitá výhra, lebedí si karlovarský bek Gulaši po úspěchu s Libercem

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřeleného gólu. | foto: ČTK

4 2013
První, a hned klíčový zápas skupiny play-out. Hokejisté Karlových Varů zvládli vstup do bojů o záchranu a po výhře 4:2 nad Libercem se jim dýchá mnohem volněji. Bodový náskok na soupeře, třináctý tým tabulky, navýšili na sedm. "Brali jsme zápas jako klíčový, který musíme jednoznačně vyhrát," říká obránce Michal Gulaši.

Proti Liberci se Varům letos vůbec nedaří. Čtyři zápasy v základní části prohrály, nezískaly ani bod. Teď protivníka zlomily v přesilových hrách. Domácí využili první tři a náskok poctivě hlídali. Nejprve vyraženou střelu dorazil Jiří Doležal. Při druhé brance krásně zakombinovala první formace a Lukáš Pech neměl problém zasunout kotouč do sítě.

"Mají šablonu, shazují to na modrou na Noska. Věděli jsme, jak hrají přesilovky. Tím nás nepřekvapili, ale přesto jsme to nepohlídali," zuřil po utkání Jakub Čutta. Třetí zásah přidal znovu Pech, na brankovišti mu kotouč přikopnul Gulaši. "Nebyla to úplně klasická pozice," smál se po utkání.

Po deseti minutách 3:0. Energie poprvé letos dala tygrům víc jak jednu branku, stačila necelá třetina. "Hráli jsme výborně. V přesilových hrách je důležité dávat hodně puků na branku. Naše lajna to tak hraje, byl z toho první gól. Kluci v prvním útoku mají nacvičené signály, dokážou sehrát různé kombinace," oceňuje Gulaši souhru produktivní trojice.

Děsivý úvod Liberec uzemnil. Postupně zatínal drápky a jen pomalu se vracel do hry. "Škoda, že jsme nedokázali snížit na 1:3. Varům by se určitě hrálo hůř, měly by o vedení větší strach," myslí si liberecký obránce. Nabudit mužstvo zkoušel i brankář Vošvrda, který po třetí brance nahradil Schwarze. Lapil trestné střílení, inkasoval nešťastně ve druhé třetině.

Hosté snížili pozdě. Na víc než konečnou úpravu na 4:2 neměli. Karlovy Vary zlomily sérii pěti porážek ve vzájemných zápasech v pravou chvíli. "Důležitá výhra, potřebovali jsme zvýšit náskok v tabulce," spokojeně říká Michal Gulaši.

Teprve druhá výhra nad Libercem v KV Aréně dodává mužstvu větší klid pro další boje. "Ještě není nic rozhodnutého, pořád nás čekají těžké zápasy," ví kabina. Michal Gulaši se chystá do boje, i přes šrám na tváři. "Od hokejky se mi puk odrazil do obličeje, takže teď mám na pravé lícní kosti šrám. Snad to nebude nic vážnějšího," doufá. Druhé kolo play-out se hraje v pátek, Vary jedou do Brna. K vyhnutí se baráži v neděli udělaly velký krok.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík