Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po vítězství čekala hokejisty svízelná cesta

29 2001
Kolín nad Rýnem - Organizace hokejového mistrovství světa má zatím do příslovečné německé dokonalosti daleko. Na vlastní kůži se už o tom přesvědčili i čeští reprezentanti. Ani úřadujícím mistrům světa nebyli pořadatelé schopni zajistit, aby po vítězném utkání v Norimberku nad Běloruskem za zvuku státní hymny vystoupala ke stropu haly také česká vlajka. Organizační četa jednoduše dorazila se státní zástavou pozdě a nestačila ji včas zavěsit na zdvižné zařízení. Nebylo divu, že početná skupina českých příznivců kvitovala tento poklesek organizátorů pískotem.

Očekávanou úlevou a osvobozením od útrap spojených s úmorným cestováním po dálnici nebyl ani večerní přesun mužstva do Kolína nad Rýnem, kde se dnes večer od 20 hodin Češi utkají s domácím výběrem. Místo aby autobus s hráči a vedením výpravy zajel přímo k letadlu, jak bylo slíbeno na pátečním zasedání direktoriátu, museli všichni před budovou vystoupit a následovaly klasické odbavovací prohlídky. A pak znovu do letištního autobusu, který tým zavezl až k letounu.

Charterovým letem se sice čeští i běloruští hokejisté přepravili z Norimberku podle plánu za necelou hodinu, nicméně po příletu na kolínské letiště zase chyběl u východu z odbavovacího prostoru autobus. Ani se tam dostat nemohl, protože mu to nedovolovala právě probíhající rekonstrukce vozovky.

"Ano, jsme všichni a chápeme, že se budeme muset někam za autobusem přesunout. Jen aby to zase nebyly dva kilometry," burácel na jednoho z pracovníků organizačního personálu očividně rozčílený předseda svazu Karel Gut. Hodiny neúprosně mířily k půlnoci a na hráče po těžkém utkání padala únava.

Když se konečně autobus našel a řidič prohlásil, že musí ještě počkat na Bělorusy, aby mohly jet oba vozy k hotelu společně, rozhodl se šéf českého hokeje vzít situaci rázně do vlastních rukou. "Koukejte si sednout za volant a jedeme," rozkázal nekompromisně plynulou němčinou šoférovi. "My zítra hrajeme zápas, oni mají ještě den volna. Na nikoho nečekáme. Musíme se vyspat."

Ukázalo se však, že nešťastník neví přesně, kudy k hotelu jet. To vzbudilo povětšinou zoufalý smích a mohutný centr Jiří Dopita mávl rezignovaně rukou. "Nakonec pošlou klauna, který nezná cestu," ucedil mezi zuby. A vzápětí dodal dvě slova, která si organizátoři jistě za rámeček nedají: "Zlatý Rusko."

Do postelí Waldhotelu Grunge, ležícího na kraji města, se hokejisté dostali až těsně před sobotní půlnocí. Náladu jim snad mohla vylepšit skutečnost, že se jedná o luxusní ubytovací kapacitu, a trenéra Josefa Augustu zase potěšilo, že se v Kolíně konečně dočkal videokazety z utkání Německo - Švýcarsko, kterou se svým asistentem Vladimírem Martincem hodlají před dnešním soubojem důkladně rozpitvat.

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze