Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, těšilo Pešána. Zato Oremus se zlobil

Hokejový trenér Filip Pešán | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

7 2015
Hokejisté Liberce důrazně předvedli, že jejich suverénní pozice lídra extraligové tabulky není náhodná. V nedělním zápase 26. kola zničili Bílí Tygři v domácí Home Credit Areně tým Karlových Varů jednoznačně 7:1 a v posledních třech utkáních vybojovali devět bodů.

„Dnes bylo těžké proti nám hrát. Tlačili jsme se hodně do brány, byli jsme aktivní, silní na kotouči a proměňovali jsme šance. Nechci snižovat kvality soupeře, ale vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ zhodnotil spokojený Filip Pešán, trenér Liberce.

O jasném průběhu zápasu rozhodli Liberečtí před téměř pěti tisící diváky na přelomu první a druhé třetiny. Na 2:0 zvýšil po předchozím gólu Lakatoše ve 20. minutě Bulíř a do další části vletěli domácí jak ničivé tornádo. V rozmezí 23. a 25. minuty skórovali postupně Říha, Valský a Birner a na nějaký zvrat už Západočeši neměli žádnou šanci.

O vychytanou nulu připravil libereckého gólmana Lašáka, který se vrátil do branky místo Schwarze po několikazápasové pauze, až v úvodu třetí dvacetiminutovky zkušený Duda, jenž rychle poslal kotouč nad rameno brankáře Bílých Tygrů.

Domácí hokejisté měli ale dál režii utkání pevně v rukou a konečný debakl 7:1 podpořili svými druhými góly Valský a Bulíř. Tygři předvedli včera vysokou úspěšnost v přesilových hrách, když potrestali devět vyloučení hostů čtyřmi brankami.

„Můžu pouze gratulovat domácím k naprosto zaslouženému vítězství. Předvedli jsme velmi špatný výkon,“ zlobil se Peter Oremus, karlovarský kouč. „Po polovině soutěže jsme ve velmi těžké, nicméně ne nezvládnutelné situaci. V následujícím týdnu, případně v reprezentační pauze podnikneme určité kroky, jež by měly vést k lepším výkonům a výsledkům, které jsme předváděli před dvěma týdny.“

V tomto týdnu čekají vedoucí hokejisty tabulky z Liberce tři zápasy. V úterý nastoupí v Hradci Králové k dohrávce 17. kola, v pátek se představí v televizním souboji na ledě brněnské Komety a v neděli hostí mistrovský Litvínov.