Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poděkujte za mě majiteli, vzkázal Jágr

12 2001
Washington - Hokejoví fanoušci ve Washingtonu jásají. Capitals získali nejlepšího útočníka NHL, opěvovaného Jaromíra Jágra. "Ohromně nám tím stoupla naše prestiž, teď máme opravdu skvělý tým," rozplývá se v deníku Washington Post majitel klubu Ted Leonsis. Žurnalisté navíc oceňují výhodnost výměny pro mužstvo a nazvali ho "možná tím nejvíce drzým trejdem" v historii Capitals. Tým totiž získal dva elitní hokejisty a obětoval pouze tři mladíky, s téměř žádnou zkušeností z nejslavnější ligy světa.Je výměna nevýhodná pro Pittsburgh?

Významnější než příchod Jordana, hlásají fanoušci
"To, že se povedlo? No to je paráda, něco neuvěřitelného," žasl obránce Capitals Brendan Witt. "Nedali jim žádného hráče ze současné soupisky, ani žádného super-střelce z nižších soutěží," velebí tamní tisk management klubu.

"Možná jde o daleko významnější událost než příchod Michaela Jordana!" přidal se jeden z oddaných fanoušků hokejového týmu.

S Jágrem na ledě čekají Washington náramné časy. Zvýší se návštěvnost při utkáních, do kasy budou proudit další miliony z marketingových aktivit, tým má navíc i smělé sportovní cíle. "Obchod je jedna věc. Ale nás zajímá hokej, chceme totiž vyhrát Stanley Cup. A s kým jiným než Bondrou a Jágrem?" hlásí pyšně Leonsis.

Žádný jiný trejd nám nedával smysl, říká manažer Patrick
Nevýhodné pro Pittsburgh?  "Žádný jiný trejd nám nedával smysl," hájí se generální manažer Craig Patrick. Přesto připustil, že teprve další roky naznačí, zda-li byl správný. "Za jak dlouho? Možná až tak za pět let..."

Dlouho se spekulovalo o ochodu Jágra do New York Rangers. Jenže s jejich žádnou nabídkou nebyl Patrick spokojený, neuspokojil ho ani údajný gigantický návrh: zaplatíme vám dvě třetiny rozpočtu na příští rok!

"Během celého vyjednání jsme měli cíl dostat nějaké mladé hráče," vzpomínal pro deník Tribune Review.  "A přesně tomu odpovídá ta trojice, kterou máme." Spolu s protějškem z Washingtonu Georgem McPheem se sešli už v průběhu minulého týdne a zdálo se, že z výměny sejde. Pak ale Patrick náhle v úterý večer zavolal, cosi dalšího navrhl, McPhee souhlasil a jedna z nejvýznamnějších výměn NHL posledních let byla na světě.

Jágr děkoval majiteli Washingtonu a chce dokázat, že je nejlepší
Jaromír Jágr se o trejdu dozvěděl v Česku, krátce hovořil s agentem Mikem Barnettem a manažerem Capitals McPheem. "Nebyl překvapený, že je trejdován. Ale že je to Washington, protože se o něm moc nemluvilo," prozradil Barnett zámořským deníkům. "Ale hned Jágr zareagoval, že je to velmi dobrý tým a přesně něco takového potřeboval."

Když pětinásobný vítěz kanadského bodování NHL mluvil s generálním manažerem Washingtonu, dokonce děkoval. A jak podle něj zněla Jágrova slova? "Chtěl bych, abyste za mě poděkoval majiteli. A jsem tady, abych dokázal, že jsem nejlepší hráč na světě." 

Kapitán Pittsburghu Jaromír Jágr sleduje své spoluhráče v akci

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze