Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podivný příběh gólmana Hronka

28 2001
Pardubice - Trenéři hokejové dvacítky vytáhli ze skříní vítězné obleky z loňského šampionátu, proházeli obrany i útoky, ale národní tým zažil před druhým zápasem ještě jednu podivnou změnu. Složitý příběh přece jen poslal do branky Lukáše Hronka. S gólmanem Slavie se původně počítalo na místo jedničky, jenže těsně před rozjezdem turnaje ho skolila viróza a byl z týmu vyškrtnut.

První a neúspěšný souboj se Spojenými státy (1:3) tak odchytal Michal Fikrt a dvojku dělal Petr Šulan. Na soupisce pro turnaj mohou být jen dva brankáři, a tak v případě Hronkova uzdravení byla jediná možnost, jak ho protlačit zpátky do kádru: někdo se musel zranit. A tak se stalo...

Včera na dopoledním tréninku mužstvo nacvičovalo přesilovky, Šulan zůstal po jednom ze zákroků ležet na ledě a odešel až za pomoci masérů. Alespoň to se píše v oficiální zprávě.

Jenže kdo na tréninku byl, viděl, že ho bez problémů dokončili všichni gólmani, Šulan odešel po svých a maséři v tu dobu byli dávno v kabině. „Pro zápas se Slovenskem opět počítáme s dvojicí Fikrt, Šulan,“ odkýval rovněž trenér Jaroslav Holík.

Ještě před polednem ale přišlo prohlášení, podle kterého musí Šulan nejméně tři čtyři odpočívat. Jeho zranění odkýval i oficiální lékař turnaje a člen vedení Mezinárodní hokejové federace Philippe Lacarriere po obědě dopsal Hronka na soupisku.

Pro Šulana tak turnaj skončil. Podle pravidel už jednou vyřazený hráč nesmí nastoupit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze