Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Podle Golonky vyhráli Češi zaslouženě

10 2001
Bratislava - Hokejová legenda, dlouholetý trenér a bývalý reprezentační kouč Jozef Golonka označil za hlavní důvod dnešní prohry Slovenska s Českou republikou ve čtvrtfinále mistrovství světa zbytečné vylučování slovenských reprezentantů. "Favorit splnil svou roli. Náš soupeř chytře vyčkával, individuálně byl vyspělejší. Češi zaslouženě zvítězili," řekl pro Slovenský rozhlas osminásobný účastník hokejových šampionátů. Přečtěte si další informace o zápasu se Slovenskem

Podle Golonky podal nejlepší výkon v mužstvu Slovenska brankář Ján Lašák. "Kdyby nebylo jeho, dostaneme o tři až čtyři góly víc," uvedl hokejový odborník.

Slováci vstoupili do souboje příliš bázlivě, s jejich výkonem nebyl Golonka spokojen. "Myslel jsem si, že začneme s větším forčekingem, že ovládneme střední pásmo. Na začátku jsme dostali takový divný gól a začali jsme s naší typickou slabostí, s fauly," hodnotil Golonka.

Bývalý vynikající útočník zavzpomínal na zápasy proti SSSR. "Měli jsme v nich krvavé oči, pokaždé jsme prohrávali a oni se nám smáli. Až pak, když jsme si zklidnili nervy a zjistili jsme, že na ně musíme hrát chytře, jsme je začali porážet," řekl Golonka. "Nemohu si pomoci, ale s fauly ještě nikdo zápas nevyhrál," dodal člen Síně slávy IIHF.

V dnešním zápasu viděl Golonka paralelu: Slováci hráli často v oslabení a postupně jim docházeli síly. "Pak, když jsme hráli v přečíslení, byli jsme zas nedůslední. Za celý zápas jsme si nevytvořili jedinou jasnou a jednoznačnou šanci," litoval. "Ke konci nám praskaly nervy a dostali jsme hromadu zbytečných trestných minut. Takže jsme ani neměli možnost hrát power play a pokusit se o kýžený gól," uzavřel Golonka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze