Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Podle televize TSN zámořská liga nezačne

13 2004
Ottawa - Server kanadské televizní stanice TSN, která má blízko k fundovaným informacím ze zákulisí NHL, uvedl, že zámořská liga letos nezačne. Vedení soutěže prý na úterním klíčovém jednání nepřistoupí na návrh hokejistů, kteří se minulý týden rozhodli vzdát 24 procent z platů.

TSN se odvolává na tajný dokument, který v reakci na tento ústupek hráčů rozeslalo všem guvernérům třiceti klubů vedení zámořské soutěže.

Zástupci soutěži a hráčské asociace NHLPA se mají znovu sejít v úterý v Torontu. Výluka v zámořské lize trvá už 89 dnů. 

"Máme za to, že návrh hráčské asociace z 9. prosince nabízí nutnou a významnou krátkodobou finanční úlevu, ale neobsahuje řešení základních systémových změn, které jsou zapotřebí," napsal guvernérům výkonný vicepresident NHL Bill Daly.

V prohlášení vyjadřuje obavu, že v návrhu hráčské asociace není nic o dalších letech, kdy by se prý mohla ekonomická situace soutěže znovu zhoršit.

Návrh hráčské asociace považuje za nedostačující i majitel Ottawy Senators Eugene Melnyk. "Snížení platů o 24 procent vypadá celkem seriózně, ale není to dlouhodobé řešení těch problémů," uvedl Melnyk podle TSN.

Vrchnímu komisionáři NHL Garymu Bettmanovi také řekl, že s nabídkou hráčů nesouhlasí.

"Hlavní je dát do pořádku systém. Přejeme si hlavně to, aby se stejná situace neopakovala za tři, čtyři nebo pět let," dodal Melnyk, podle kterého jsou vlastníci klubů v názorech stále jednotní.

Sám by si přál, aby se v této sezoně NHL ještě hrála, ale raději prý prodělá osm až deset milionů, jen když bude uzavřena "ta správná dohoda".

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze