Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podlešák je už zdravý, hlásí Hynek

23 2001
Pardubice - Již v úterý nastoupí česká hokejová reprezentace do dvaceti let k prvnímu utkání mistrovství světa 2002. V nedělním tréninku se po ledě proháněli všichni hráči včetně Podlešáka, který si v přípravném utkání v Hlinsku natáhl třísla. "Už je zdravý a žádnou bolest necítí. Stát se může cokoli, ale nyní by mohl nastoupit," uvedl asistent kouče Pavel Hynek. Podle slov trenéra Holíka by byla jeho absence pro tým velkou ztrátou. Na Štědrý den dostanou čeští junioři po dopoledním tréninku osobní volno a poté se sejdou na společné večeři. Návštěvy rodin povoleny nemají.

Pro naprostou většinu týmu je juniorské mistrovství světa dosavadním vrcholem kariéry. Pouze obránce Ustrnul a útočník Plekanec hráli na minulém šampionátu. "Z kluků vyzařuje očekávání. Každým dnem, každou hodinou se to stupňuje. Řekl bych, že na zápas s Amerikou se moc těší," prozradil Hynek.

Až na Slováky a Bělorusy jsou již všichni jejich soupeři na místě. Bělorusové přistanou v pondělí na Ruzyňském letišti a naši východní sousedé přijedou autobusem přímo do dějiště šampionátu.

Komplikace některým týmům způsobila sněhová kalamita. A tak musela letadla, která přilétala ráno, přistát v Brně a čekat až bude povolen přelet do Prahy. Proto se zatím na led dostali pouze Finové a Švýcaři. A samozřejmě Kanaďané, kteří jsou již týden v Trutnově. Švédsko bylo v Pardubicích dnes včas, ale nemohli trénovat, protože jim dorazila jen polovina výstroje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze