Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohár České pojišťovny přivítají Pardubice

15 2003
Praha - I v příští sezoně se česká hokejová reprezentace zúčastní Euro Hockey Tour. Neoficiálního mistrovstvíá Evropy se zúčastní opět tradiční země: Česko, Švédsko, Finsko a Rusko. Novinkou je, že se na základě umístění ze všech čtyř turnajů utkají první dva týmy o celkévé prvenství v sérii a třetí s čtvrtým týmem čeká utkání o bronz. Druhou novinkou je, že se tradiční turnaj Česká pojišťovna Cup po devíti letech přesouvá ze Zlína do Pardubic. Zde také bude hokejová reprezentace předehrávat úvodní duel Švédských hokejových her proti Finsku.

Všichni čtyři pravidelní účastníci neoficiálního mistrovství Evropy se stejně jako v minulosti dohodly, že jeden duel každého turnaje se bude hrát kvůli vyššímu diváckému zájmu mimo jeho dějiště. Výjimkou je prosincový Baltika Cup, jenž se na přání ruského svazu uskuteční kompletně v Moskvě.

Česká hokejová reprezentace se tak v příští sezoně představí v rámci série Euro Hockey Tour čtyřikrát v domácím prostředí. Vedle turnaje o Pohár České pojišťovny, který se uskuteční začátkem září premiérově v Pardubicích, na
stejném stadionu odehraje i únorové utkání proti Finsku, které bude součástí Švédských hokejových her.

Pardubičtí fanoušci neuvidí souboj Finska a Švédska, který se 4. září uskuteční v Helsinkách. Následující listopadová Karjala bude ochuzena o duel švédské a české reprezentace, jehož dějiště na severu Evropy ještě nebylo stanoveno. Závěrečné Švédské hry zahájí zmíněný zápas v Pardubicích. "Hrací dny turnajů jsou čtvrtek, sobota a neděle," řekl ČTK generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Účastníci tour se v dějišti mistrovství světa také domluvili na termínech utkání o konečné pořadí. V příští sezoně se totiž po skončení všech turnajů premiérově utká první a druhý tým o celkové vítězství a třetí a čtvrtý o bronzovou pozici.

Hracími dny byly stanoveny 16. a 18. duben, přičemž první z dvojice zápasů se hraje na ledě hůř umístěného týmu, tedy druhého a čtvrtého. "Hraje se na body a v případě rovnosti se bude prodlužovat na dvacet minut se čtyřmi hráči na každé straně. Pokud se ani poté nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy," vysvětlil Urban. Stejně jako na světovém šampionátu platí pravidlo o zlatém gólu.

Změněny byly také jednotlivé odměny za umístění na turnajích. Vítěz každého klání získá 50.000 eur, druhý tým 30.000, třetí 25.000 a poslední celek dostane startovné 15.000. Bonusy jsou připraveny i pro zápasy o celkové prvenství. Vítěz si přilepší o dalších 75.000, poražený finalista o 30.000 a třetí o 15.000.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze