Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pohár na Hrad! zavelí hokejisté

23 2004
Praha - Ještě než Stanleyův pohár, který v noci na pátek přiletěl do Prahy, opustí republiku, ukáže se i na Pražském hradě. Pavel Kubina se Stanislavem Neckářem se rozhodli navštívit v rámci oslav i prezidenta Václava Klause. "Bude to klasické, asi půlhodinové setkání," uvedl tiskový mluvčí Petr Fučík.

Po osmi letech se obránce Stanislav Neckář setká znovu s Václavem Klausem. V květnu 1996 ve Vídni to bylo v hokejovém prostředí vítězné kabiny, protknuté pachem potu a vítězných doutníků.

Tehdejší předseda vlády přišel pogratulovat mistrům světa, kteří ho za odměnu zlili šampaňským a pustili mu písničku "Vašku, ty jsi klasa chlap," od skupiny Kabát.

"Dobře se na to pamatuju," usmívá se Neckář poté, co si na ruzyňské letiště přijel pro Stanleyův pohár se spoluhráčem Pavlem Kubinou. "Mám odtamtud plno fotek, jednu s panem Klausem jsem si dokonce zarámoval," prozradil.

Neckář žije většinou ve Spojených Státech, v Česku nebyl už dva roky. O rok a půl mladší Pavel Kubina se ale o českou politiku zajímá a je velkým fanouškem současného prezidenta. Právě on naplánoval návštěvu Hradu.

"Jsem moc rád, že nás pan Klaus přijme," řekl vítkovický odchovanec, který se s trofejí stihne za tři a půl dne podívat na jih Čech, na sever Moravy i na Slovensko a putování zakončí v pondělí ráno v Praze.

Naplánované je sezení u kulatého stolu s malým občerstvením, tedy klasické prezidentské přijetí. "Obvyklá délka bývá tak půl hodiny," přibližuje tajemník Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Petr Fučík.

Spojení politiků a slavných sportovců není ničím neobvyklým, v Americe přijímá prezident vítěze play-off NHL poměrně často. Třeba Jaromír Jágr se tak kdysi setkal s Georgem Bushem starším, otcem současného nejmocnějšího muže světa. Po příletu hokejistů z olympiády v Naganu mířil autobus s čerstvými vítězi nejprve za prezidentem Václavem Havlem do Střešovic, až pak se vydal na Staroměstzské náměstí za fanoušky.

Ti budou mít tentokrát přednost, jako první zamířili hokejisté s pohárem na náměstí do Písku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze