Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohár pro mistry světa čeká putování po lize

21 2003
Praha - Do začátku hokejového mistrovství světa zbývá víc než pět měsíců, ale originální trofej pro jeho vítěze už je v Česku. A bude putovat po hokejových stadionech. Šestnáctikilogramový pohár mohou hokejoví fanoušci poprvé spatřit v pardubické Duhové Aréně při zítřejším utkání domácího týmu s mistrovskou Slavií. Odtud se bude přesouvat dál, k vidění bude v přestávkách zápasů.

„Harmonogram vytvoříme během pátku,“ řekl Zbyněk Kusý, šéf organizačního výboru nadcházejícího světového šampionátu. „V případě zájmu jej poskytneme i klubům první ligy.“

K dispozici dostanou trofej také obchodní partneři hokejového svazu. Doprovázet bude mládežnické turnaje a přátelská utkání reprezentace v Česku. „Uvažujeme také o charitativním využití,“ říká Kusý, jenž pohár, vyrobený ze stříbra a zlata, přivezl ve speciální vypolstrované černé bedně v úterý ze Švýcarska.

Trofej nebudou provázet dva strážci jako Stanley Cup pro vítěze NHL. „O její bezpečnost ale bude dobře postaráno,“ tvrdí Kusý. „Jak? To neřeknu.“ Nový putovní pohár vybojovali jako první čeští hokejisté v roce 2001, na památku triumfu mají repliku.

Originál trofeje teď zůstane v Česku přinejmenším do konce šampionátu.
  

Autoři:


Témata: Zbyněk Kusý
Najdete na iDNES.czmobilní verze