Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohled: Hašek na Hrad? To není zas tak dobrý nápad

20 2003
Nemusel to být jen nejapný šprým nebo bláhový výkřik. "Hašek na Hrad!" skandovaly zbožňující davy občanů po hokejovém triumfu v Naganu. Také senátor Robert Kolář loni na podzim zmínil jméno legendárního brankáře v souvislosti s volbou prezidenta. Dominik Hašek je nesmírně populární osobnost. Svou výjimečnou kariéru a nedozírné jmění si zasloužil tvrdou dřinou.

Má vysokoškolské vzdělání, stará se o rodinu, angažuje se v dobročinných organizacích. Proslavil svou vlast na několika kontinentech. Spousty kluků vyrůstají s touhou dokázat to, co svedl Hašek. Podmanit si NHL, být hvězdou.

Proč by vlastně ten "Dominátor" nemohl být hlavou státu? Protože by v případě jeho zvolení hrozil mezinárodní konflikt! V minulosti napadl novináře. Chytil ho pod krkem. Teď se dvakrát za sebou přestal ovládat při amatérských hokejových zápasech. Zběsile se vrhnul na soupeře, kteří ho vyvedli z duševní rovnováhy.

Dovedete si představit, že by Haška třeba při státnickém jednání v moskevském Kremlu nějakým způsobem dopálil Vladimir Putin? 

ČTĚTE: Hašek zbil soupeře při in-line hokeji

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze