Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pohoda vynesla Vůjtka zpátky do reprezentace

24 2001
Praha - Po roce se vrací do hokejové reprezentace útočník Vladimír Vůjtek. Ale už ne jako hráč Sparty, ale finského týmu Hämeenlinna. Právě díky severské lize se znovu prodral do národního týmu, ve Finsku chytl náramnou formu a je druhý v kanadském bodování ligy. "Potřeboval jsem nový impuls. Už o Vánocích jsem věděl, že to ve Spartě není to pravé," přiznal Vůjtek. Nominace na Švédské hry ho těší, za reprezentaci vždy hraje rád.Jak vypadá nominace na Švédské hry?

"Jsem tady maximálně spokojený. Hämeenlinně se daří, i já jsem v pohodě," říká do mobilního telefonu. Zrovna nasedá do auta a míří k zubaři. Každý týden totiž musí chodit na prohlídku, hned začátkem ligy dostal ránu do zubů. "Ale naštěstí to není nic vážného, jenom mi tam zuby pravidelně kontrolují," vysvětluje uznávaný útočník.

"Jinak jsem zdravotně v pořádku, musím zaklepat." Zdraví je pro něj nejdůležitější, už si těch patálií prožil dost. Kvůli nim přišel o všechny nejzářivější úspěchy českého hokeje. Teď ale ve Finsku znovu chytl skvělou formu, udivuje technickými finesami i poctivou hrou tělem. Ta se ve Finsku cení.

"Za nároďák si znovu zahraju hrozně rád. Vždycky, kdy jsem mohl a byl zdravotně fit, jsem se reprezentaci snažil pomoct," říká. Před čtyřmi lety smolně přišel o olympiádu v Naganu, z nominace ho vyřadilo záhadné srdeční onemocnění.

Cítí teď šanci pro Salt Lake City? "Naděje tady je, ale je hrozně malá. Vždyť drtivá většina kluků pojede z NHL," uvědomuje si útočník. "Ale já se tím nijak nenervuji. Člověk se musí maximálně snažit, pak už je to věc trenérů."

Ve Finsku si libuje. Věnuje se pouze hokeji, pak rodině. Je v psychické pohodě. "Právě to je největší rozdíl oproti uplynulé sezoně ve Spartě," připustil Vůjtek. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze