Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sbohem, Miro. Se zesnulým Hlinkou se loučily v Trenčíně stovky lidí

18 2014
Byl vždycky usměvavý a dobrou náladu šířil kolem sebe. V neděli však bývalý hokejista Miroslav Hlinka zarmoutil své okolí sebevraždou ve 42 letech. Ve čtvrtek měl mistr světa z roku 2002 v rodném Trenčíně pohřeb. Lidé teď kvůli Hlinkovi pláčou.

Spoluhráči, trenéři, rodina, známí i fanoušci chtěli dát poslední sbohem oblíbenému reprezentantovi, který má kompletní medailovou sbírku ze světových šampionátů za Slovenska a jako jediný v historii reprezentoval zároveň i Česko.

Před trenčínský Dům smutku dorazily stovky lidí, aby uctili Hlinkovu památku. Svíčky zapalují už od víkendu před zimním stadionem. "Pořád z toho jsem v šoku. Vždycky si budu pamatovat Mira jako skvělého hokejistu a člověka. A také jako skvělého baviče," řekl jeho bývalý kouč František Hossa pro Nový čas.

Hlinkova pohřbu se zúčastnili zástupci slovenského hokejového svazu, funkcionáři klubu HC'05 Banská Bystrica, kde dělal asistenta trenéra i trenčínské Dukly, v níž hokejovou kariéru útočník rozjížděl. Z Prahy přijel také sparťan Jaroslav Hlinka, Mirův bratranec.

Těžko zvládal pietní akt hráčův otec Miroslav, matka nepřišla vůbec, protože se psychicky sesypala. Přítelkyně Zuzana donesla věnec z rudých růži a stuhou s nápisem: MILUJEM ŤA!.

"Je to velmi bolestivé. Mirko byl můj anděl strážný a navždy zůstane v mém srdci. Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč se tak rozhodl," vyjádřila se zdrcená žena.

Fotogalerie

Hlinku našli v neděli oběšeného na balkoně hotelového pokoje v Bánské Bystrici. Sebevraždou zřejmě řešil psychické problémy, jež ho poslední dobou sužovaly. S manželkou Mirkou žil dvacet roků, vychovali společně syna Michala (21) a dceru Vannesu (14).

Ale na Hlinku přišlo také několik trestních oznámení kvůli domácímu násilí. I tohle se mohlo na tragickém činu podepsat.

Mirka Hlinková na pohřeb nepřišla, ale přes média vzkázala, že nechce na manžela vzpomínat ve zlém. "Vždycky bude mojí životní láskou," řekla s pláčem.

Pozůstalí nechají popel Miroslava Hlinky rozfoukat z Trenčínského hradu. Vedení slovenského hokeje plánuje se svým zesnulým šampionem rozlučku. "Miro si to zaslouží!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze