Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pojď hrát hokej! Genzer se Suchánkem natočili náborový klip pro děti

(ilustrační snímek) | foto: AP

12 2016
S dětmi pro děti. Náborová kampaň českého svazu s názvem „Pojď hrát hokej“ má od pondělí neoficiální hymnu. Nazpívala ji skupina Děda Mládek Illegal Band, videoklip natočili známí herci a baviči Richard Genzer a Michal Suchánek.

Do neveselých časů českého hokeje by mohla písnička přilít alespoň trochu optimismu. Svazoví funkcionáři chtějí zastavit pokles členské základny. Kampaň „Pojď hrát hokej“ je určena právě pro děti od čtyř do deseti let i jejich rodiče, které by své potomky měli ke sportu přivést.

„Cílem projektu je dostat děti na led. Nejde o to, abychom vychovali další Jágry nebo Plekance, ale chceme je přivést ke sportu. Rádi bychom je motivovali zábavnou formou, a proto přišel nápad vytvořit i něco jako hymnu,“ vysvětloval šéf svazu Tomáš Král při slavnostní prezentaci „náborového“ videoklipu.

„Chtěl jsem pomoct rodině, protože syn hraje hokej,“ zahájil svou řeč herec Suchánek, proč kývl na Královu nabídku. „Až pak jsem zjistil, že už vlastně nehraje,“ dodal a rozesmál přítomné novináře.

Milý úsměv vyloudil na tvářích žurnalistů rovněž zmíněný videoklip, pod nímž je podepsaná dvojice komiků známá z televizních pořadů TELE TELE či Partička.

Ve snímku zachycující fiktivní utkání Česko vs. Švédsko si zahrály v jinak dospělých rolích pouze děti. Dva muži se objeví až na konci jako hokejoví fanoušci.

„Můžeme podpis?“ zeptá se malé hvězdy šampion Viktor Ujčík. „A vy hrajete hokej?“ táže se klučík. „No,“ odpoví legendární Martin Procházka. „Tak makejte!“

Fotogalerie

„Budeme rádi, když takhle aktivita pomůže. Rozhodně má smysl,“ uvedl zpěvák Marcel „Mersi“ Marek.

Kapela Děda Mládek Illegal Band vznikla shodou okolností v magickém roce 1998, kdy Češi ovládli olympijský turnaj v Naganu.

Projekt „Pojď hrát hokej“ český svaz spustil letos a má trvat až do roku 2020. Zastřešuje ostatní aktivity na podporu výchovy talentů. „Na podzim jsme měli na západě Čech v pětadvaceti klubech akci a přivedli jsme na zimní stadiony přes osm set dětí,“ sdělil Milan Hnilička, bývalý gólman se na svazu stará o rozvojové projekty.

Lepší časy samozřejmě nepřijdou jen díky v pondělí představené písničce s videoklipem. Ale třeba někoho k hokeji opravdu naláká. A ze začínajících nadšenců by mohli vyrůst „noví Pastrňákové“, hráči pro NHL, pro reprezentaci.

Když se český hokej nezvedne a prostředí se nevyčistí, může se i tahle aktivita časem svazu vrátit v podobě posměšků některých fanoušků.Najdete na iDNES.czmobilní verze