Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pokud začne NHL, vydělá na tom Jihlava

13 2004
České Budějovice - Porážkami týraní a ke dnu extraligové tabulky přikovaní hokejisté Jihlavy stále mohou doufat, že se jim v baráži postaví soupeř, který nebude vyzbrojen těžkým hráčským arzenálem ze zámoří. Pokud totiž do dvou měsíců začne NHL, nebude to pro České Budějovice, největšího favorita první ligy, vůbec jednoduchá situace. Naopak Dukla na tom může vydělat.

Jestliže se majitelé klubů s hráčskou asociací přece jen domluví, přijdou Jihočeši o šest posil působích v Kanadě a Americe. Těmi jsou brankář Roman Turek, obránci Radek Martínek, Andrew Ference a Stanislav Neckář a útočníci Radek Dvořák a Václav Prospal.

"Velkou naději tomu pořád nikdo nedává," říká o možném začátku NHL v dohledné době Radek Dvořák. "Ale jsem optimista a stále věřím, že se obě strany na zahájení dohodnou."

Forvard dobře ví, že hrát chtějí všichni jeho kolegové z NHL. Když dojde k dohodě, půjde všechno rychle. "Řekli by nám, že do tří čtyř dnů nebo nejpozději do týdne se musí každý dostavit do klubu," předpokládá Dvořák.

Kdyby měla NHL začít 1. ledna příštího roku, na kemp by zbyl jen menší prostor dvou týdnů. V roce 1994 bylo při minulé výluce před podepsáním kolektivní smlouvy všechno hotové raz dva. Během dvou tří dnů hráči Evropu opustili. Týden měli na kemp a hned se soutěž rozjela. "Možná to bude tentýž scénář," dodal Dvořák, útočník Edmontonu.

Je stále s rodinou připraven k odletu. "Ta varianta je tu pořád," poznamenal. "Pro českého diváka by to byla smůla," ví dobře centr Václav Prospal. "Jenže co se dá dělat. Tam je naše práce. My tady nežijeme z měsíce na měsíc, ale ze dne na den, dodal. Zahájení NHL se může dohodnout kdykoliv.
 
Ale že by z toho nespal, to ne, ujistil. "Nijak se moc nejednalo," přemítal Prospal. "Teď ale při jednání bude určitě záležet na obou stranách, jestli najdou nějaký kompromis." Hráči už v začátcích jednání navrhli snížení svých platů o 5 procent, minulý týden už 24 procent! "Vstřícný krok ale musí udělat i druhá strana," myslí si Prospal.

Jinak má v případě dohody také jasno. "Objednají se letenky, tady si vezmu výstroj a poletím." Do zámoří by odcestoval stejně jako Dvořák s celou rodinou.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze