Polák má sice tři body, ale radost žádnou

Vojtěch Polák | foto: Martin StolařMF DNES

17 2008
Byl nejproduktivnějším hráčem zápasu. Dva góly dal a u třetího asistoval. Útočník třineckých hokejistů Vojtěch Polák ale žádnou radost po prohře s Kladnem 3:4 v prodloužení neměl. "Snažím se jít do každého utkání naplno. Dnes jsem měl kliku, že mi to tam spadlo. Jen je škoda, že to nestačilo ke třem bodům," řekl Vojtěch Polák, který dal v sezoně čtyři góly.

Znovu jste ztratili vedení a znovu jste dostali dva rychlé góly. Čím to je?
Co k tomu mám říct? Sami jsme si to prohráli. Vedeme 2:0 a před koncem druhé třetiny si necháme dát gól. Do třetí třetiny pak vlezeme jako odboráři a soupeř nám dá další dvě branky. Jako bychom se z těch chyb nemohli pořád poučit. Byl to bohužel pro nás znovu smutný konec.

Jako v Litvínově, kde jste v úterý předchozím utkání přišli o vítězství během 10 vteřin. Nepoznamenalo vás to?
Snažili jsme se na to zapomenout. Takový je hokej. Ale je fakt, že my máme tyhle problémy skoro pokaždé. Musíme se jich vyvarovat.

Jak?
Pořád si říkáme, pojďme hrát odzadu, jenže zase chybujeme. Znovu si to musíme říct a konečně se poučit.

Mysleli jste na to, že můžete Kladno bodově dotáhnout?
Hlavně jsme chtěli vyhrát, a to se nepovedlo. Zase nám týmy před námi trochu utíkají.

Beznaději ještě nepropadáte?
Ne. Musíme to zlomit. Máme bod, ale mohli jsme mít aspoň dva.

. Výhru Kladna trefil Horna

Dlouho to nevypadalo na zrovna vydařený zápas. Hokejisté Kladna včera prohrávali v Třinci 0:2, elitní Paterova formace se vůbec nedostávala do šancí. Výsledek? 3:3, prodloužení a nakonec 4:3 pro Kladno.

"Začátek nebyl podle našich představ," přiznal útočník hostů Tomáš Horna, autor vítězného gólu. "Byli jsme často vylučováni, stalo nás to dost sil." Středočeši tak vytěžili ze zájezdu na Moravu dva body. V úterý podlehli Znojmu 0:1, včera se jim v televizní předehrávce šestnáctého extraligového kola zadařilo lépe. "Se dvěma body jsme spokojeni, domácí ale byli polovinu utkání lepší.

Pomohlo nám, že jsme stáhli hru na tři útoky a také branka na konci druhé třetiny," hodnotil kladenský kouč Zdeněk Müller. Třinec už podruhé ztratil výtečně rozehraný zápas. Minule přišel o vítězství v Litvínově v předposlední minutě, kdy dvakrát inkasoval.

"Hrajeme skoro ob den, zápasů už je moc, ale takové výpadky mít nemůžeme," povzdechl si třinecký trenér Antonín Stavjaňa.

Jeho tým znovu dostal rychlé góly. Ty, jimiž Kladno na přelomu druhé a třetí třetiny vyrovnalo, dělilo 111 vteřin. "Bohužel nedokážeme zahrát na jistotu, stále hrajeme vabank, a to se otáčí proti nám," řekl Stavjaňa. "Nevidím do hlav hráčů, ale už nevím, jak jim to říct." Náhoda to rozhodně nebude.

"Spíš je to labilnost. Mužstvo si ještě tolik nevěří, a proto si neumíme vedení pohlídat," uvedl Stavjaňa.

V prodloužení se opakovala situace z prvního vzájemného utkání. V něm Kladno doma rozhodlo v 18. vteřině nastavení. Včera se trefil Horna ve 41. vteřině...

"S Jardou Kallou jsme jeli dva na jednoho. Jarda perfektně nahrává, takže jsem počítal s tím, že mi to dá. Připravil jsem se na to a trefil puk dobře," popsal svou trefu Horna.