Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Policie navrhla obžalovat Haška

25 2003
Pardubice - Pokus o těžké ublížení na zdraví, tak kvalifikovala policie zákrok hokejového brankáře Dominika Haška na protihráče Martina Šílu při květnovém utkání extraligy in-line hokeje v Pardubicích. Vyšetřování je po dvou měsících u konce a policie navrhla, aby byl Hašek obžalován. Spis byl podle tiskové mluvčí pardubické policie Ilony Kratochvílové ve čtvrtek předán státní zástupkyni. "Trestní sazba odnětí svobody za tento čin je dva roky až osm let," uvedla Kratochvílová pro ČTK.

Hašek podle vyšetřovatele napadl a zranil spoluhráče Martina Šílu. Údajně mu zlomil nos, způsobil otřes mozku a poranil krční páteř. Šíla strávil dva dny v nemocnici, osm dní byl v pracovní neschopnosti.

Okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová dosud spis neobdržela. "Příští týden mám dovolenou. Až přijdu, pokud tady ten spis bude, tak to vyřeším," řekla ČTK.

O případu po svém návratu rozhodne do jednoho či maximálně dvou týdnů. Možností, jak se spisem naloží, je podle ní řada. "Mohu ten spis vrátit vyšetřovateli k došetření, mohu podat obžalobu, mohu věc postoupit (jinému úřadu k vyřízení jako přestupek), nebo mohu věc zastavit," vylíčila možnosti.
 
Za zákrok na Martina Šílu byl olympijský vítěz z Nagana na rok distancován z utkání in-line hokeje, jemuž se na jaře věnoval.

Vyšetřování od začátku provázel velký mediální zájem i řada nejasností. Hašek svůj čin popíral. "Všichni mluví o faulu, ale podle mě to byl prostě normální souboj. Jen s tím, že jsem na Martina spadl a neúmyslně mu způsobil zranění," tvrdil "Dominátor," když poprvé po incidentu předstoupil před novináře.

"Oba upadli, byl to normální zákrok, při kterém Hašek vstal, udeřil Šílu hokejkou do obličeje. Ten upadl na zem do bezvědomí. Hned na něj Hašek zaklekl a začal ho mlátit bezdůvodně zezadu hokejkou do hlavy," popisoval zákrok bezprostředně jeden z aktérů utkání.

Která verze je pravdivá, je nyní na státní zástupkyni Strnadové, případně na soudu. Pokud bude Hašek obviněn, může jej obžaloba zastihnout už coby gólmana amerického Detroitu, s nímž loni vybojoval Stanleyův pohár.

Počátkem července totiž oznámil, že se po roční pauze vrátí do NHL. Zúčastnit by se měl již zářijového kempu. V odjezdu do zámoří mu nic nebrání. Do zahraničí totiž může vycestovat i stíhaný člověk, pokud mu nebyl odebrán cestovní pas, což se u Haška nestalo.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze