Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Policie za Haškův zkrat navrhla jen pokutu

23 2004
Pardubice - Žádný soud, maximálně pokuta ve výši několika tisíc korun. K poklidnému konci spěje loňský incident Dominika Haška při zápase extraligy v in-line hokeji, kdy olympijský vítěz z Nagana surově napadl protihráče. Pardubická policie uzavřela opakované šetření případu s opačným závěrem než napoprvé, kdy navrhovala státnímu zastupitelství trestní stíhání.

Podle nového šetření se gólman nedopustil trestného činu, ale přestupku. Proč byl Haškův čin překvalifikován, nedokázala policejní mluvčí včera vysvětlit.

Verdikt není jistý, jak připomněla pardubická okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová: „Rozhodnu se zhruba do deseti dnů. Tento návrh mě k ničemu nezavazuje.“

Už napoprvé Strnadová rozhodla jinak oproti výsledku policejního šetření, když nenavrhla žalobu, ale předání případu k přestupkové komisi.

V říjnu však nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová její verdikt zrušila. Haškovi tak opět hrozilo stíhání za úmyslné ublížení na zdraví Martinu Šílovi, jemuž způsobil otřes mozku, zhmoždění krční páteře a přeražení nosu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze