Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Polovina ruských fanoušků hokej neuvidí

27 2001
Moskva - Polovina ruských fanoušků nebude mít možnost sledovat v televizi letošní mistrovství světa v ledním hokeji. Společnost TV-Centr, která získala jako jediná vysílací práva, pokrývá pouze polovinu území Ruské federace a přinejmenším obyvatelé Uralu a Sibiře o požitek z mistrovství patrně přijdou. Ruský státní kanál RTR, ani ORT, v němž stát má většinu, nebudou zápasy z mistrovství vysílat, navíc dosud nezaplatily ani za přenosy z loňského mistrovství v Petrohradě. Dluží prý organizátorům na 900 tisíc dolarů a letos se ani nesnažily práva získat.

Zástupci TVC vyjednávali do poslední chvíle a i když ani v jejich programu se žádný hokej neobjevil, redakce kanálu ujistila, že alespoň obyvatelé centrální části Ruska o přenosy nepřijdou. První přímý přenos je naplánován na sobotu, kdy se Rusko utká s Itálií.

Podle šéfredaktora sportovní redakce TVC Sergeje Českidova tento kanál ukáže přinejmenším 12 zápasů. Bude ovšem prý záviset na tom, jak bude hrát ruské mužstvo. Přislíbil, že jeho televize každopádně odvysílá oba zápasy o medaile. 

Autor:


Témata: Hokej - MS

Najdete na iDNES.czmobilní verze