Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pomohly nám i řeči o sestupu, říká Piecha

25 2008
Jsme šestí. To snad ani není možné. I takové hlášky padají v prostějovské hokejové kabině, kde po posledních zápasech panuje bojovná atmosféra. Odepisovaný tým, který ještě před měsícem mířil do baráže, poskočil na příčku, která zajišťuje play-off. A to o Vánocích tipoval jen velký odvážlivec.

„Semkli jsme se, potrénovali a řekli si, že se pokusíme vyhnout baráži. A zatím se nám daří, i když nic není rozhodnuto,“ říká Martin Piecha, se 30 body druhý nejproduktivnější hráč Jestřábů.

V novém roce se vám zatím hodně daří. Proč to nešlo od začátku sezony?
To kdybychom věděli. Bodovat takhle od září, měli bychom úplně jiné starosti. Ale s tím už teď nic nenaděláme. Musíme dřít a zachránit pro Prostějov první ligu. A alespoň trochu napravit dojem z této sezony. Hodně věcí jsme si v kabině mezi svátky vyříkali a zdá se, že to mělo význam.

Řada fanoušků vás přitom již odepsala. Jak se poslouchaly hlasy o sestupu do druhé ligy?
Kdo by takové řeči rád poslouchal? Ale i tyhle debaty nám pomohly. Hodně nás štvaly a zároveň i nakoply. Chceme ukázat, že hokej hrát umíme a podobné úvahy utišit. A na tohle je jediný recept. Bodovat, vyhnout se baráži.

Díky výhře v Havířově jste poskočili na šesté místo v tabulce. Začínáte si vybírat soupeře pro play-off?
Tak něco takového nás ani nenapadne. Stačí jednou zaváhat a jdeme zase na barážou příčku. Všichni víme, že o play-off se bude hrát do posledního kola. A pokud se nám to podaří, bude týmu úplně jedno, koho dostaneme.

Vaše bilance mohla být ještě lepší nebýt domácích ztrát se Šumperkem a Jihlavou. Jak moc bolí tyhle výpadky?
Strašně. Poslední dobou se nám hraje lépe venku než doma, kde musíme vyhrávat. Jsme svázaní, děláme chyby. Třeba proti Šumperku. Minutu před koncem vedeme a pak to takhle zmrvíme. Takové zápasy si nemůžeme dovolit. A s Jihlavou to bylo podobné. Proti ní se nám letos nedaří. Třeba se to ale otočí v pravý čas a na Vysočině nějaké body urveme.

Díky těmto zápasům jste přišli o pět bodů. Nebudou vám na konci základní části soutěže chybět?
Věřím, že ne. Všechno se vyhrát nedá a ztrácet budou také soupeři. Naší výhodou je, že po posledních zápasech si celkem věříme. A tuhle víru chceme využít. Jsem přesvědčený, že do baráže nepůjdeme.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze