Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pořádně se vyspat, to je přání hokejistů

9 2004
Toronto - Po peripetii s mezipřistáním v Grónsku hokejová reprezentace ve středu večer konečně dosedla na ranvej v Torontu, kde jí čeká semifinále Světového poháru. První úkol potom byl sehnat ubytování co nejblíž letiště. "Čekali jsme, jak dopadne Kanada se Slováky. Raději jsme nic neriskovali a ani nevybalovali," vysvětloval generální manažer národního mužstva Zbyněk Kusý.

Pokud by totiž poslední čtvrtfinále Světového poháru skončilo vítězstvím Slovenska, museli by se hokejisté přesouvat do Spojených států.

Komplikace naštěstí nenastala. "Ale nám to bylo v podstatě jedno. Teď už nezáleží, s kým budeme hrát. Soupeř bude těžký tak jako tak," poznamenal Kusý. Přesto je rád, že se týmu další cestování vyhnulo.

První trénink si hráči odbyli už včera. "Teď jsme zrovna v autobuse a jedeme na další, tentokrát do Air Canada Center," řekl Kusý ve čtvrtek odpoledne.  Právě tam bude reprezentace semifinále hrát. "Hlavně, že už jsme se ubytovali a je za námi ten chaos," dodal.

Počasí se v Kanadě vůbec nezlepšilo. "Pořád prší," prohodil Kusý úsečně.

Celý tým je podle něj možná i kvůli počasí unavený. "Ta radost z postupu je teď tak trochu ve stínu toho trmácení. Stěhovali jsme se do centra, spoustu času nám zabralo vybalování. Potřebujeme se pořádně vyspat," poznamenal Kusý závěrem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze