ZKLAMANÝ VŮDCE. Petr Nedvěd Liberec do semifinále nedovedl.

ZKLAMANÝ VŮDCE. Petr Nedvěd Liberec do semifinále nedovedl. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Poražený vůdce Nedvěd: Slavia nás vyučila, je to hořký konec

• 126
Vedl libereckou hordu za obratem ztracené války a k triumfálnímu vítězství scházela jediná minuta. Nakonec liberecký kapitán Petr Nedvěd musel skousnout porážku. Přestože ho soupeř znovu neuhlídal a nejlepší i nejkontroverznější muž série zařídil další dvě trefy.

Dorazil z kabiny a vypadal, jako kdyby unikl z pultu zuřivého řezníka. Výrazně zbarvená podlitina pod okem, zašitá rána na tváři a čerstvá krev na bradě. Obětoval se pro tým. Pro vytoužený úspěch, který na severu Čech ještě úplně neokusil. Zbytečně.

Liberec padl po nejdelším utkání ve své extraligové historii. "Hořká prohra. Vypadnout tímto způsobem je hrozný," povídal Petr Nedvěd se sklopenou hlavou.

Přitom v prodloužení jste Slavii tlačili. Zdálo se, že rozhodující gól musí padnout.
Třináct minut jsme bušili jak hluchý na vrata. Jenže nedáš a pak dostaneš. Štěstíčko se tentokrát proti nám vytočilo.

Nejblíže postupové trefě byl Lukáš Vantuch. Také jste se už radoval, když střílel na nekrytou branku?
Už jsem skoro slavil. Měli jsme tlak, šli jsme po vítězství. Vytvořili jsme si šance a i díky tomu jsme hráli přesilovky. Ve finále jsme to ale nezvládli.

Více o zápase

Nehráli jste přesilovky příliš pasivně? Kopřivu jste příliš neohrozili.
Několikrát nám v oslabení dali gól, takže jsme nechtěli příliš riskovat. Byla to chyba. Měli jsme se snažit vstřelit gól. Zbytečně jsme hráli pasivně.

Rozhodl sérii pouze tento slávistický obrat v závěrečném zápase?
Spíše jsme urazili hokejového boha na začátku série, teď nám to vrátil. Do čtvrtfinále jsme vkročili laxně. V posledních zápasech jsme zabrali, ale už jsme to neobrátili. Všichni jsme makali na dvě stě procent, výsledek je tak pro nás hodně frustrující.

Nepodcenili jste Slavii v úvodních zápasech?
Těžko říct. Soupeř hrál dobře. Vyučil nás, jak se v play-off hraje. Najednou vedl 3:1 na zápasy a my jsme zareagovali pozdě. A když jsme semifinále málem chytli, měli jsme se pokusit rozhodnout mnohem dřív než v prodloužení.

To je poměrně špatná vizitka pro Liberec, když ho vyučil tak nezkušený tým, jako má Slavia.
Tak nezkušený zase nebyl. Soupeř měl vynikajícího brankáře. Za stavu 3:1 a hlavně v prodloužení Kopřiva tým hodně podržel. A pak možná nejzkušenější obranu. Mají mladší, ale šikovné hráče v útoku. Góly dát umí.

Budete pokračovat v další sezoně i po tak bolestné porážce?
Já jsem nad tím zatím nepřemýšlel. Měl jsem důležitější věci na práci, než to řešit. Budu si během volna přemýšlet a uvidím, jak se budu cítit.